powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. Pokazy przedpremierowe "Instytutu Goethego"

Teatr im. Szaniawskiego zaprezentuje thriller muzyczny "Instytut Goethego" w reż. Cezarego Tomaszewskiego w trzech przedpremierowych pokazach od 9 listopada.

Najnowszy spektakl to tragikomiczny thriller muzyczny. Aby poprowadzić widza przez opowieść o serii morderstw, twórcy sięgają po pastisz utartych form teatralnych (od musicalu po kryminał). Całość tworzy wartki, a miejscami sentymentalny spektakl o doświadczaniu miłości i zakochania.

Siedem osób zostaje zaproszonych do udziału w tajnym projekcie w Instytucie Goethego (z siedzibą na Zamku Książ w Waldenburgu). Dość prędko, w tajemniczy sposób, ginie jeden z gości. Uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia dowiedzieć się, kto pragnie ich śmierci. Wspólna lektura "Cierpień młodego Wertera" prowadzi ich przez emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci.

Kto jest tutaj katem, a kto ofiarą? Kto kotkiem, a kto myszką? Na te pytania poznamy odpowiedź już 9 listopada na specjalnym pokazie przedpremierowym "Instytutu Goethego" w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Specjalne pokazy przedpremierowe:

9 listopada 2018 / godz. 19:00 / Duża Scena

10 listopada 2018 / godz. 19:00 / Duża Scena

11 listopada 2018 / godz. 18:00 / Duża Scena

***

Spektakl jest realizowany w ramach projektu "Z OGNIEM W GŁOWIE 3." Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży.

PREMIERA / 19 LISTOPADA 2018 / GODZ. 11:00 / DUŻA SCENA

Uroczyste zakończenie Z OGNIEM W GŁOWIE 3.

Z OGNIEM W GŁOWIE 3. jest współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Partner projektu: Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main)

Partner Teatru: Goethe-Institut