powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zabrze. Inauguracja Sceny Kameralnej spektaklem "To, co najpiękniejsze"

Małe formy, projekty kulturalne i spektakle kameralne Teatru Nowego już od 11 listopada gościć będą w nowej przestrzeni.

Scena Kameralna mieszcząca się w zabytkowej sali gimnastycznej w zabrzańskim Parku Hutniczym gościła już, niektórych z Państwa, podczas tegorocznego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przestawiona" 2018 r. Wyremontowana ze środków unijnych przez Miasto Zabrze zainauguruje swoją działalność, premierą spektaklu "To, co najpiękniejsze" w reżyserii Zbigniewa Stryja.

"To co najpiękniejsze" składa się z trzech jednoaktówek Mariana Hemara, jednego z najwybitniejszych twórców literatury polskiej. Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski to doskonały pomysł do wystawienia tej teatralnej premiery. Niepodległość wyrasta z serca i umysłu Z działań ludzi, którzy niezłomnie i w prawdzie walczyli nie orężem, ale własnym talentem i twórczością. Norwid, Chopin, Fredro...to postacie, o których pisze Hemar, oni i ich adwersarze, oni i ich czasy, niewola marzenia o swobodzie i ich zmagania się ze złem. Co znaczyły kiedyś tak ważne słowa jak patriota, demokrata, kosmopolita? Co znaczą dziś? Czy historia uczy? Czy doświadczenia pokoleń to gwarancja bycia lepszym Polakiem? Odpowiedzi...w naszym spektaklu.

**

Marian Hemar

TO, CO NAJPIĘKNIEJSZE

Reżyseria i scenografia: Zbigniew Stryj

Oprawa muzyczna: Marzena Mikuła-Drabek

Występują: Jolanta Niestrój-Malisz, Grzegorz Cinkowski, Jarosław Karpuk, Andrzej Kroczyński, Marian Wiśniewski, Jakub Piwowarczyk, Jakub Podgórski (gościnnie)

Premiera: 11.11.2018 godz. 18:00 Scena Kameralna w Parku Hutniczym

Serdecznie zapraszamy!!!