powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. "Na Lightcie" w Szwalni

10 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Szwalnia, w ramach projektu szwalnia.DOK3, odbędzie się pokaz spektaklu "Na Lightcie" Grupy Korpuskularnej LightOff (Grygier/Fibich/Nykowski) ze Szczecina.

O istocie fresnela w opozycji do spota, czyli światło offu od Grotowskiego do Grabowskiego pokaz nie tylko dla branżystów

Traktat o dwoistej naturze światła wygłosi jeden z najbardziej kontrowersyjnych w świecie teatru specjalistów od oświetlenia scenicznego. Poznamy różne techniki i jednostki pomiaru światła (takie jak lumen, kandela czy steradian), usłyszymy historie o kłopotach techników z dualizmem korpuskularno-falowym, dowiemy się wreszcie, z jakich powodów i jakimi metodami kierowano ten strumień na aktorów teatru offowego na przestrzeni dziejów, o tym jak światło sceniczne potrafi zwodzić, załamywać, polaryzować czy ulegać luminescencji.

"Kiedy moja pozycja w teatrze jako technika zaczęła słabnąć, a cyfra zaczęła wypierać analog, postanowiłem, robiąc taki teatralny rachunek sumienia, wykrzesać z siebie resztki minionej bezpowrotnie fantazji i zmierzyć się z problemem samotności montażysty na scenie, jego egzystencji w świecie zdominowanym przez aktorów, reżyserów i scenografów".

***

10 listopada, sobota

19.00 | "Na Lighcie" | koncepcja i realizacja: Grupa Korpuskularna LightOff - Grygier/Fibich/Nykowski ze Szczecina | bilety: 15/25 PLN

rezerwacje: promocja@teatrszwalnia.pl i 696 287 352

Organizatorzy: Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi, Teatr Szwalnia, Poleski Ośrodek Sztuki

Partnerzy: WI-MA, Widzewskie Domy Kultury, HaWa, Proxima

Patroni medialni: Kultura Dostępna, TVP3 Łódź, Radio Łódź, AICT, e-teatr.pl, Teatr, Teatralia, Plaster Łódzki, TuŁódź

Zadanie "Festiwale Teatru Szwalnia" realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.