Poznań. Premiera płyty "Śpiewanki Wielkopolskie"

30 października odbyła się premiera najnowszej płyty Teatru Muzycznego w Poznaniu "Śpiewanki Wielkopolskie". Krążek stanowi piękną pamiątkę tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Nagranie zostało zarejestrowane w dniu 22 czerwca 2018 r. podczas koncertu upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego. Tego dnia blisko 20 000 osób zebrało się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, aby wysłuchać utworów związanych z powstaniem i tradycją niepodległościową, zakorzenioną w Wielkopolsce.

Utworów można posłuchać w nowych aranżacjach Radosława Matei oraz Michała Łaszewicza, który był kierownikiem muzycznym koncertu. W wydarzeniu wzięli udział soliści i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, Chór Akademicki UAM oraz zaproszeni goście, a publiczność włączyła się we wspólne śpiewanie. Na płycie znajdują się takie utwory jak: "Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani", "Marsylianka Wielkopolska", "Gdy szedłem raz od warty" czy "Wśród nocnej ciszy pod Lwowem".

Płyta w cenie 15 zł dostępna jest w kasie Teatru Muzycznego, na www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej. Sponsorem płyty jest Fundacja Rozwoju Miasta Poznania. Partnerami wydawnictwa są: Archidiecezja Poznańska, Fundacja Zakłady Kórnickie, Instytut Pamięci Narodowej i Wydawnictwo Miejskie Posnania. Patronat medialny objęli: TVP 3 Poznań, Głos Wielkopolski, IKS oraz Radio Poznań.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego