Szczecin. Wspólne ¶piewanie pie¶ni o rzeczach ostatecznych

Teatr Kana zaprasza szczecinian do wspólnego ¶piewania pie¶ni o rzeczach ostatecznych na Cmentarzu Centralnym, które poprowadzi Paweł Grochocki, ¶piewak pogrzebowy.

«Wspólne wykonywanie takich pieśni odbędzie się w pierwszą niedzielę po Zaduszkach (4 listopada) w samo południe w kaplicy głównej na Cmentarzu Centralnym. Uczestnikom rozdane zostaną teksty pieśni, aby każdy, kto ma taką potrzebę, mógł włączyć się do wspólnego śpiewu.

Rzeczy ostateczne

Wydarzenie Ośrodek Teatralny Kana organizuje w ramach projektu "Wokół Tradycji". Jak mówi tradycja: "Rzeczy ostateczne są: śmierć, sąd, piekło, niebo". Utwory o tej tematyce sięgające swym rodowodem czasów baroku, a nawet wcześniejszych, przetrwały w przekazie ustnym, zachowując nierzadko niezmienioną formę.

Kto chce się lepiej przygotować, może przyjść dzień wcześniej, 3 listopada, o godz. 17 na otwarte spotkanie z Pawłem Grochockim, przygotowujące do niedzielnego wydarzenia.

Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Śpiewak pogrzebowy

Paweł Grochocki to śpiewak i nauczyciel śpiewu, śpiewak pogrzebowy, psychotanatolog i śpiewoterapeuta. Zajmuje się stylem śpiewu męskiego i folklorem religijnym, obrzędami i pieśniami pogrzebowymi. Uczy się od wiejskich śpiewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty śpiewu.

Zaangażowany w ruch odrodzenia muzyki tradycyjnej w Polsce.

W 2016 r. zajął II miejsce w kategorii solista podczas Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie. Tu poznał Pawła Odorowicza, również laureata II nagrody, ale w kategorii solistów instrumentalistów. Rok później połączyli siły i zdobyli Grand Prix 20. Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego