powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Teatr Soho zaprasza na bezpłatne warsztaty wokół powieści "Czarnoksiężnik z krainy Oz" Lymana Franka Bauma stworzone z myślą o międzypokoleniowej, twórczej współpracy młodzieży i dorosłych.

Podczas czterech spotkań, w kameralnej atmosferze pod okiem specjalistów uczestnicy poszukają swojego osobistego języka opowiadania historii oraz zbadają zależności między wymogami narracji, ruchem scenicznym oraz improwizacją słowną.

"Oz" stał się jedną z ikon amerykańskiej kultury, jego wieloznaczność otworzyła liczne interpretacje i dyskusje,których owocem są fantastyczne adaptacje i ekranizacje. "Oz" to opowieść o mechanizmach władzy, manipulacji społecznej, ale także o walce z własnymi ograniczeniami. Powieść daje wiele możliwości interpretacyjnych - zarówno muzycznych, ruchowych, inscenizacyjnych (scenograficznych), jak i teatralnych. Warsztaty to kameralne działanie performatywne, w ramach którego młodzież powyżej 12. roku życia i osoby dorosłe wraz z prowadzącymi opowiedzą sobie historię "Czarnoksiężnika z Krainy Oz" na nowo. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość pracy ze specjalistami różnych dziedzin i wspólnie poszukają swojego, osobistego języka opowiadania historii. Finałem projektu będzie rodzaj pokazu scenicznego w formie work in progress.

Uwaga: doświadczenie aktorskie wśród uczestników nie jest wymagane!

Prowadzący: Maria Stokłosa (ruch), Łukasz Kos (reżyseria, adaptacja), Bartek Mazur (teatr, adaptacja), Jakub Szczęsny (scenografia)

Terminy warsztatów:

10.11, 11.00-18.00

17.11, 11.00 - 18.00

24.11, 11.00 - 18.00

25.11 g. 11.00-18.00

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz krótką motywację do udziału w warsztatach przyjmujemy drogą e-mailową na adres: rezerwacja@studiokolo.com do dnia 7 listopada 2018