powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Teatr Muzyczny na 100-lecie odzyskania niepodległości

Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował kilka wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Koncert Zaduszkowy "Pamiętamy" / "Historia Żołnierza" Igora Strawińskiego

30 października o godzinie 17.00 i 19.30 odbędzie się 6. Edycja Koncertu Zaduszkowego "Pamiętamy...". Orkiestra św. Marcina wraz z baletem Teatru Muzycznego w Poznaniu, wykonają "Historię Żołnierza" Igora Strawińskiego. Za choreografię odpowiedzialna jest Paulina Wycichowska, w rolę narratora wcieli się Radosław Elis. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, a Partnerami Koncertu Teatr Muzyczny w Poznaniu, IPN Oddział w Poznaniu oraz Totalizator Sportowy Sp. z o. o. właściciel marki LOTTO. Bilety w cenie 15 zł na koncert o godz. 19.30 dostępne są w kasie Teatru oraz na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl, gdzie można również znaleźć więcej informacji na temat wydarzenia.

--

Płyta "Śpiewanki Wielkopolskie"

30 października, podczas Koncertu Zaduszkowego z "Historią Żołnierza" Igora Strawińskiego, odbędzie się premiera płyty "Śpiewanki Wielkopolskie". Nagranie zostało zarejestrowane w dniu 22 czerwca 2018 r. podczas koncertu upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego. Tego dnia blisko 20 000 osób zebrało się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, aby wysłuchać utworów związanych z powstaniem i tradycją niepodległościową, zakorzenioną w Wielkopolsce. Wszystkie utwory zostały przygotowane w nowych aranżacjach Radosława Matei oraz Michała Łaszewicza, który był kierownikiem muzycznym koncertu. W wydarzeniu wzięli udział soliści i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, Chór Akademicki UAM oraz zaproszeni goście, a publiczność włączyła się we wspólne śpiewanie. Na płycie znajdą się takie utwory jak: "Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani", "Marsylianka Wielkopolska", "Gdy szedłem raz od warty" czy "Wśród nocnej ciszy pod Lwowem". Płyta w cenie 15 zł dostępna będzie w kasie Teatru Muzycznego, na www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej.

--

Salon Poezji

18 listopada o godz. 13.00, w ramach 43. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji, wystąpi znany aktor teatralny i filmowy Marek Siudym, który przeczyta poezję legionową. Na scenie towarzyszyć mu będzie dwoje solistów Teatru Muzycznego: Anna Lasota i Maciej Ogórkiewicz. Wykonają wybrane utwory pochodzące z płyty "Śpiewanki Wielkopolskie". Bilety w cenie 7 zł dostępne są w kasie Teatru, na www.teatr-muzyczny.poznan.pl.

--

Inscenizacja Sejmu Dzielnicowego w 100. rocznicę

2 grudnia o godz. 16.30 i 19.00 Fundacja Zakłady Kórnickie oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu zapraszają na Wieczór Sejmowy upamiętniający 100. Rocznicę Polskiego Sejmu Dzielnicowego, połączoną z koncertem "Śpiewanek Wielkopolskich" w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Scenariusz wydarzenia stworzył znakomity polski aktor Aleksander Machalica, kierownictwo muzyczne objął Michał Łaszewicz. Bilety w sprzedaży pojawią się wkrótce.

--

Koncert "Śpiewanki Wielkopolskie"

27 grudnia o godzinie 16.00 odbędzie się koncert "Śpiewanki Wielkopolskie", którego premiera miała miejsce 22 czerwca na Ostrowie Tumskim. Artyści zaprezentują utwory przywołujące odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Utwory w specjalnie przygotowanych, nowoczesnych aranżacjach wykonają artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz zaproszeni goście. Koncert wpisuje się w plan obchodów 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego i bezpośrednio poprzedza uroczystość przed pomnikiem Powstańców.