Akcja "Dotknij teatru" 2013

13-03-2013
28-03-2013
Łódź. Międzynarodowy Dzień Teatru w oparach kapuśniaku
Happening przygotowany przez młodzież z Ośrodka Kultury "Górna" był najbardziej radosnym punktem obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Łodzi.
28-03-2013
Łódź. Wstrząsający performance o Czeczenach
Niesamowity i wstrząsający performance przygotowały Weronika Fibich-Foremska i Ewa Łukasiewicz. Uczestniczenie w "Pobycie tolerowanym" wiąże się z głębokim poczuciem postępującej obcości i dezorientacji.
27-03-2013
Częstochowa. "Dotknij teatru" u Mickiewicza
Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru. Częstochowska scena zaprasza w tym dniu wszystkich miłośników teatru na przyjacielskie spotkanie.
27-03-2013
Katowice-Chorzów. Dotknij teatru w jego święto
Dziś jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Od lat śląskie placówki przygotowują na tę okazję ofertę specjalną. Do tej pory były to głównie tzw. dni otwarte, w tym roku zaś czeka nas ogólnopolska akcja "Dotknij teatru".
27-03-2013
Kraj. Międzynarodowy Dzień Teatru. Co ciekawego nas czeka?
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w całej Polsce można dziś poczuć prawdziwą magię, posłuchać mądrego słowa, pośmiać się i podumać. Teatry zapraszają od rana do wieczora.
27-03-2013
Łódź. "I Ifigenia" w projekcie "Dotknij teatru"
Spektakl w reżyserii Tomasza Bazana z tekstem Szczepana Orłowskiego, i znakomitą rolą Piotra Trojana, nagrodzoną Złotymi Maskami jutro w Teatrze Nowym.
27-03-2013
Warszawa. "Dotknij teatru" w Dzień Teatru
27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Jak uczcić to święto w Warszawie? Zwiedzanie teatru od kulis, warsztaty, spotkania - trwa akcja "Dotknij teatru" przygotowana z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Teatru.
27-03-2013
Warszawa. "Dotknij teatru" w stolicy
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru stołeczne teatry zapraszają od rana.
27-03-2013
Wielkopolska. Trwa akcja "Dotknij teatru"
W środę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w całej Polsce organizowana jest akcja "Dotknij teatru". Biorą w niej udział również teatry z Wielkopolski.
26-03-2013
Gorzów Wlkp. Monodram Anioła o "Łuskaniu fasoli"
Kolejna premiera w Teatrze Osterwy już w środę. Tym razem monodram "O łuskaniu fasoli" w reżyserii Sławomira Batyry. A na scenie Michał Anioł.
26-03-2013
Łódź. O "Antygonie" na święto teatru
Premiera spektaklu w reż. Marcina Libera 7 kwietnia. Przedpremierowy pokaz fragmentów "Antygony" oraz spotkanie z reżyserem przedstawienia 27 marca w ramach projektu "Dotknij teatru".
25-03-2013
Elbląg. "Dotknij teatru" na scenie przy stoliku
Przed nami kolejne elbląskie wydarzenie, organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej pn. "Dotknij teatru", koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
25-03-2013
Gorzów Wlkp. Premiera na Dzień Teatru
Monodram wg Wiesława Myśliwskiego "Traktat o łuskaniu fasoli" w reż. Sławomira Batyry zobaczą 27 marca widzowie Teatru im. Osterwy.
25-03-2013
Łomża. Teatr Lalki i Aktora od kulis
Młodsi i starsi widzowie zobaczyli Teatr Lalki i Aktora w Łomży od kuchni. Weszli za kulisy, odwiedzili pracownię plastyczną, rozmawiali z aktorami. To w ramach akcji "Dotknij teatru", w którą włączyło się siedemdziesiąt scen teatralnych w Polsce.
25-03-2013
Wałbrzych. Święto teatru u Szaniawskiego
Spotkania z artystami, warsztaty i spektakle to propozycje Teatru im. Szaniawskiego na Dzień Teatru i w ramach akcji "Dotknij teatru".
25-03-2013
Warszawa. "Dotknij teatru" w Drugiej Strefie
Teatr Druga Strefa w ramach akcji "Dotknij teatru" zaprasza 27 marca dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy z Misiem Kazimierzem, na "Bajki" Jean de La Fontaine'a i spektakl "Wychowajmy ich".
25-03-2013
Warszawa. "Dotknij teatru" w środę
W środę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji warszawskie sceny włączyły się do akcji "Dotknij teatru".
25-03-2013
Wrocław. Ćwiczą pantomimę
We Wrocławskim Teatrze Pantomimy rozpoczęły się warsztaty "Pantomima nie boli. Dotknij Teatru" w ramach programu "Dotknij teatru" realizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
25-03-2013
Zielona Góra. "Dotknij teatru w urzędzie" - akcja dla dzieci
"Dotknij teatru w urzędzie" - pod takim hasłem we wtorek w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze będzie świętowany Międzynarodowy Dzień Teatru, który obchodzony jest 27 marca. Akcja ma na celu propagowanie sztuki teatralnej wśród dzieci.
23-03-2013
Bydgoszcz. "Dotknij teatru" do czwartku
Spektakle, zwiedzanie teatrów, rozmowy z aktorami i warsztaty - to tylko niektóre atrakcje, które bydgoskie sceny przygotowały dla swojej publiczności.
23-03-2013
Lublin. "Dotknij teatru" z Osterwą, InVitro i Provisorium
Na 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, który obchodzony jest od 1961 roku. Tego dnia oczy ludzi na całym świecie zwrócone są w stronę teatrów - tych bardziej i mniej znanych. W obchody tego święta włączył się także Lublin. Przez kilka najbliższych dni mieszkańcy naszego miasta będą mogli nie tylko oglądać spektakle, ale także poznać ich kulisy.
22-03-2013
Bydgoszcz. Dotknij Opery Nova ze "Zniewolonym umysłem"
W środę, 27 maca Opera Nova zaprasza widzów posiadających bilety na grany tego dnia balet "Zniewolony umysł" w choreografii Roberta Bondary, na zwiedzanie Opery w ramach akcji "Dotknij teatru".
22-03-2013
Kraków. Dotknij teatru w jego święto
Co roku 27 marca krakowskie teatry obchodzą Międzynarodowy Dzień Teatru. Jednak w tym roku po raz pierwszy znacząca część z nich postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru". Co jeszcze przed nami?
22-03-2013
Trójmiasto. Teatry od kulis - "Drzwi otwarte" i "Dotknij teatru"
Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru. Teatr Wybrzeże z tej okazji od lat zaprasza swoich widzów do teatru na... oglądanie teatru. Z kolei Teatr Miejski i gdańska Miniatura uczestniczą w projekcie "Dotknij Teatru". Atrakcje przygotował też Teatr Muzyczny. Specjalną promocję na bilety proponuje Opera Bałtycka.
20-03-2013
Koszalin. "Dotknij teatru" z BTD, Dialogiem i Variete
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 27 marca, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie organizuje we współpracy z Teatrem Propozycji Dialog oraz Teatrem Variete Muza "Koszalińską podróż po teatrach". Projektem tym teatry włączają się do ogólnopolskiego programu "Dotknij teatru" organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.
20-03-2013
Kraj. Ruszył projekt "Dotknij teatru"
18 marca ruszył ogólnopolski projekt "Dotknij teatru", przygotowany z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru. Przez dziesięć dni widzowie z 16 województwach mogą wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach i happeningach.
20-03-2013
Lublin. "Dotknij teatru" w Teatrze Andersena
W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru i ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru" widzowie będą mogli wejść na chwilę w rolę aktorów. Ponadto Teatr Andersena zaprasza na wystawę fotografii teatralnej.
20-03-2013
Łódź. Chorea i Fabryka Sztuki w akcji "Dotknij teatr"
Warsztaty w schronisku dla bezdomnych, koncert Wielkiego Chóru Młodej Chorei i performance - to niektóre propozycje zgłoszone do ogólnopolskiego projektu teatralnego.
20-03-2013
Łódź. "Dotknij teatru" w Nowym
W ramach tegorocznej edycji "Dotknij teatru" Teatr Nowy przygotował prapremierę spektaklu "Savannah Bay" w reż. Anny Ciszowskiej.
20-03-2013
Łódź. Teatr Powszechny w projekcie "Dotknij teatru"
W ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru i ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru teatr proponuje polską prapremierę "Podróży zimowej" Elfriede Jelinek w reż. Mai Kleczewskiej oraz komedię Raya Cooneya "Mayday 2" w reż. Marcina Sławińskiego.
20-03-2013
Szczecin. Dotknij Teatru w Pleciudze
Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Pleciuga, to szereg działań w ramach akcji Dotknij Teatru
19-03-2013
Białystok. Teatralny maraton w mieście
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru To święto, które przypada 27 marca białostockie instytucje obchodzą w sposób szczególny i znacznie wcześniej włączają się w projekt "Dotknij teatru".
19-03-2013
Toruń. Zobacz teatry od kulis
"Dotknij teatru" to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Do akcji w Toruniu włączyły się Teatr Horzycy i Baj Pomorski.
19-03-2013
Warszawa. Dotknij teatru: Zwiedzanie, warsztaty, spotkania
Zwiedzanie teatru od kulis, warsztaty, spotkania - trwa akcja "Dotknij teatru" przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
18-03-2013
Bydgoszcz-Toruń. Rusza pojekt "Dotknij teatru"
Spektakle, zwiedzanie teatrów i warsztaty edukacyjne przygotowały teatry w Bydgoszczy i Toruniu w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru, realizowanego od 18 do 28 marca. Projekt uświetnia Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony 27 marca.
18-03-2013
Kraków. Dotknij teatru - obchody Dnia Teatru już od dziś
Wejdź w multimedialny labirynt, spójrz za kulisy, dotknij teatru - krakowskie sceny już szykują się na 27 marca. Wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Sprawdźcie, co nas czeka, zwłaszcza że obchody trwać będą od dziś.
18-03-2013
Kraków. Dotknij Teatru KTO
Teatr KTO przyłącza się do ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru z widzami. Akcja odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i trwać będzie od 18-ego do 28-ego marca w całej Polsce.
18-03-2013
Łódź. "Dotknij teatru" od dziś
Trzy lata temu wymyślona w Łodzi akcja "Dotnij teatru" objęła w tym roku kilkadziesiąt miast w Polsce. Dziś zaczyna się łódzka odsłona.
18-03-2013
Poznań. "Dotknij teatru" w Polskim Teatrze Tańca
24 marca o godz. 17.00 zespół PTT zaprezentuje w Studio przy Koziej trzy spektakle młodych choreografów, które miały swoją premierę na VI Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca.
18-03-2013
Śląskie. Rusza akcja "Dotknij teatru"
Dziś rozpoczynają się obchody Międzynarodowego Dnia Teatru 2013. W ramach "Dotknij teatru", największego programu edukacyjnego w kraju, w województwie śląskim odbędzie się 113 wydarzeń. Do akcji dołączyły wszystkie teatry funkcjonujące w regionie oraz stowarzyszenia teatralne, instytucje kultury i teatry niezależne.
18-03-2013
Warszawa. Czytanie "Cyjanku o piątej" Kohouta
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Fundacja Rozwoju Teatru i Pracownia Duży Pokój zapraszają na czytanie performatywne w wykonaniu Teatru HOTELOKO pt. "Cyjanek o piątej" Pavla Kohouta w reżyserii Karoliny Kirsz w obsadzie z Jadwigą Wianecką i Agatą Życzkowską.
18-03-2013
Kraj. Akcja "Dotknij teatru" od dziś
Prawie 200 spektakli oraz warsztaty, próby otwarte, wykłady odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W Warszawie do akcji włączyły się m.in. Teatr Żydowski, Dramatyczny, Rampa i Studio.
16-03-2013
Kraj. "Dotknij teatru"
W dniach 18 - 28 marca widzowie z 42 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w 540 wydarzeniach przygotowanych specjalnie z tej okazji: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach i happeningach.
15-03-2013
Bytom. Bezpłatne warsztaty taneczne STT
W ramach programu Dotknij Teatru 2013 Śląski Teatr Tańca w Bytomiu zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne, które poprowadzą tancerka, pedagog Katarzyna Rybok oraz tancerze Śląskiego Teatru Tańca.
15-03-2013
Gliwice. Dotknij Teatru w GTM
W Gliwickim Teatrze Muzycznym - z racji międzynarodowego charakteru wydarzenia - dzień ten upłynie pod znakiem kultury rosyjskiej.
15-03-2013
Gorzów Wlkp. "Dotknij teatru" u Osterwy
Teatr im. Osterwy bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Dotknij teatru". W programie próby otwarte dla młodzieży, spotkania z artystami i spektakle.
15-03-2013
Lublin. "Dotknij Teatru" u Osterwy
W ramach ogólnopolskiego projektu "Dotknij teatru " i Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Osterwy zaprasza 20 osób na próbę wznowieniową "Snu nocy letniej".
15-03-2013
Poznań. "Dotknij teatru" w Polskim
Teatr Polski w Poznaniu bierze udział w akcji "Dotknij teatru" po raz drugi. W dniach 22-27 marca zaprasza m.in. na przechadzki teatralne, warsztaty, wystawę rekwizytów i kostiumów.
14-03-2013
Kraków. Dotknij Teatru. Zajrzyj za kurtynę, zwiedź zakamarki
Chociaż Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27 marca, to w tym roku w Krakowie dzięki akcji "Dotknij Teatru" świętować będziemy przez 10 dni. Rozpoczynamy 18, a kończymy 28 marca.
14-03-2013
Kraków. Schimmelpfennig w Ludowym, w ramach "Dotknij Teatru"
W Teatrze Ludowym trwają próby sztuki Rolanda Schimmelpfenniga "Peggy Pickit widzi twarz Boga". Premiera w kwietniu, ale już 22 marca, w ramach akcji Dotknij Teatru będzie można zobaczyć otwartą próbę przedstawienia.
14-03-2013
Toruń. Poznaj scenę od podszewki - "Dotknij teatru"
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru od 18 do 28 marca czeka nas wiele atrakcji. "Dotknij teatru" to ogólnopolska akcja, w ramach której widzowie wezmą udział w otwartych próbach, warsztatach oraz spotkaniach. Zapisy dla chętnych już ruszyły. Na co warto się wybrać w Toruniu?
14-03-2013
Wrocław. Pantomima nie boli
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru i udziału w ogólnopolskim projekcie "Dotknij Teatru" Wrocławski Teatr Pantomimy przygotował krotki film promujący akcję. "Pantomima nie boli. Dotknij teatru"
13-03-2013
Łódź. "Dotknij teatru" po łódzku
Większość łódzkich teatrów włączyła się w ogólnopolski projekt "Dotknij teatru". Program tegorocznej edycji jest bardzo bogaty.
13-03-2013
Łódź. "Maszyna do opowiadania bajek" w Pinokiu
24 i 28 marca bezpłatne pokazy premiery spektaklu "Maszyna do opowiadania bajek". W ramach obchodów "Dotknij Teatru" Teatr Pinokio zaprezentuje projekt z pogranicza improwizacji teatralnej i muzycznej, opowiadania historii oraz teatru lalek.
12-03-2013
Kraków. "Dotknij Teatru" - od poniedziałku aż do 28 marca
Spektakle, warsztaty edukacyjne, zwiedzania teatrów, spotkania z twórcami przygotowały krakowskie teatry w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru, który będzie realizowany od 18 do 28 marca. Projekt ma uświetnić Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony 27 marca od 1962 r.
12-03-2013
Lublin. "Dotknij teatru" na Dzień Teatru
Centrum Kultury i Teatr Centralny włączyły się w obchody ogólnopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.
12-03-2013
Wrocław. Lalki w projekcie "Dotknij teatru"
27 marca, z okazji Międzynarodowego Dniu Teatru, Wrocławski Teatr Lalek zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie.
12-03-2013
Śląsk/Małopolska. W poniedziałek rusza projekt "Dotknij Teatru"
Spektakle, warsztaty edukacyjne, zwiedzania teatrów i spotkania z twórcami przygotowały krakowskie i śląskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiego projektu "Dotknij Teatru". Ruszy on w poniedziałek.
07-03-2013
Wrocław. Warsztaty pantomimy
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na otwarte warsztaty pantomimy w ramach projektu "Dotknij teatru".
06-03-2013
Kraj. "Dotknij Teatru" od 18 marca
To ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów.