powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Ruszyły warsztaty w ramach projektu "Wczytuję sztukę"

W ramach projektu Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach "Wczytuję sztukę", rozpoczęły się warsztaty z klasami zakwalifikowanych szkół. Celem dwuetapowego przedsięwzięcia jest zachęta młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem.

"Wczytuję Sztukę - warsztaty teatralne" to projekt skierowany do szkół województwa świętokrzyskiego, obejmujący uczniów w wieku od 14 do 19 lat. Celem dwuetapowego przedsięwzięcia jest zachęta młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem.

W ramach projektu uczniowie wraz z opiekunami samodzielnie wskażą utwory spośród klasycznych dramatów, które zechcą opracowywać na warsztatach, a we wspólnych działaniach wokół wybranych dzieł będą ich wspierać prof. Marzena Marczewska - językoznawca z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, aktorzy Ewa Lubacz, Andrzej Matysiak i Marcel Sabat oraz reżyser Przemysław Żmiejko.

Kolejny etap to próby w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, który zakończy pokaz finałowy.

To wyjątkowa okazja do poszerzania wiedzy spoza podstawy programowej, rozwijania pasji, poznania i doświadczenia specyfiki pracy w teatrze.

Projekt finansowany jest z dotacji ministerialnej w ramach programu "Edukacja kulturalna", a także przez Urząd Miejski w Kielcach.