powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. W Miniaturze próbują "Mity greckie"

Czy mitologia grecka może zainteresować dzieci? Czy ma coś wspólnego z naszą rzeczywistością? 4 listopada o 17 w Teatrze Miniatura premiera spektaklu "Mity greckie" w reżyserii Tomasza Mana, czerpiącego inspiracje ze świata bogów i bogiń olimpijskich.

Helenka szuka lekarstwa dla chorej mamy. Pomaga jej w tym gdański Neptun/Posejdon, którego uwalnia z fontanny. Razem ruszają w świat greckich mitów w poszukiwaniu ambrozji, lekarstwa doskonałego. Po drodze spotykają całą plejadę bogiń i bogów i dowiadują się wiele o sobie.

Starożytnym Grekom mity objaśniały świat. Reżyser i autor scenariusza Tomasz Man używa ich jako klucza do opisu współczesnej rzeczywistości bliskiej młodej publiczności, jednocześnie bawiąc się mitologicznymi motywami.

- Wracamy do "Mitów greckich", ponieważ są świetnym punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak objaśniamy sobie świat, jak budujemy historie, które stają się naszą rzeczywistością - mówi Romuald Wicza-Pokojski, dyrektor Miniatury. - Greccy bogowie nie są idealni, mają swoje kaprysy, słabości, są zazdrośni i mściwi, a jednocześnie fascynujący. Jak wyglądałby ich świat dziś? Po sukcesie takich wydawnictw dla dzieci i młodzieży jak cykl "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" Ricka Riordana czy "Kto wypuścił bogów" Maz Evans wiemy, że ta tematyka potrafi zainteresować.

Tomasz Man jest reżyserem teatralnym i radiowym, dramatopisarzem, wykładowcą na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ważnym elementem spektaklu będzie muzyka i piosenki, które reżyser opracowuje wspólnie z trójmiejskimi muzykami: Mają Miro-Wiśniewską i Ignacym Janem Wiśniewskim, z którym współpracował już przy spektaklu "Zostań przyjacielem", bardzo dobrze przyjętym i nadal granym na scenie Miniatury. Scenografię przygotowuje Anetta Piekarska-Man, scenografka i historyczka sztuki, autorka projektów do ponad 30 spektakli w teatrach w całej Polsce.

***

Bilety w cenie 24 zł normalny, 20 zł ulgowy, 30 zł bilet na premierę do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu. Na spektakle weekendowe bilety można nabyć online na www.interticket.pl | Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

www.teatrminiatura.pl

Kolejne pokazy:

6 listopada (wtorek), godz. 10.00

7 listopada (środa), godz. 10.00

8 listopada (czwartek), godz. 10.00

9 listopada (piątek), godz. 10.00

10 lutego (sobota), godz. 12.00