powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Festiwal Teatrów Studenckich START - trwają zgłoszenia

W dniach 3-6 kwietnia Kielce staną się teatralną stolicą Polski za sprawą 6. edycji Festiwalu Teatrów Studenckich START. Jest to szczególna szansa dla początkujących, amatorskich teatrów, które mogą zaistnieć na dużej scenie.

Aby wziąć udział w preselekcjach, należy wysłać formularz zgłoszeniowy na stronie http://festiwalstart.pl/zgloszenie-2019/ [aktywny link poniżej].

Czym jest START? Festiwal Teatrów Studenckich START to inicjatywa mająca na celu uzupełnienie braku miejsca dla prezentacji twórczości studenckiej. Festiwal skierowany jest do studentów uczelni nieartystycznych, którzy rozwijają swoje sceniczne pasje gdzieś pomiędzy przygotowaniem się do sesji a dorywczą pracą. Dzięki festiwalowi, przez lata, wiele artystów dało się poznać szerszej publiczności. Cenimy nietuzinkowość, chęci i przede wszystkim serce do wkładanego wysiłku. Nadrzędnym celem Festiwalu START jest ukazanie fenomenu teatru studenckiego w perspektywie przeszłej, teraźniejszej i przyszłej, oraz promowanie zanikającego zjawiska kultury studenckiej.

START kiedyś To już szósta edycja festiwalu, poprzednia odbyła się w Poznaniu, a cztery wcześniejsze w Warszawie. Co roku wydarzenie budzi duże zainteresowanie, tylko w poprzednim roku przyjęliśmy 38 zgłoszeń, z których wybraliśmy 10 teatrów. Wśród założeń programowych wyróżnić można trzy płaszczyzny. Pierwszą jest odrodzenie studenckiego ruchu teatralnego poprzez stworzenie platformy dla prezentowania dokonań studenckiego ruchu artystycznego. Drugą stanowi próba uchwycenia tradycji oraz teraźniejszości teatru studenckiego. Ostatnią płaszczyzną jest zbudowanie pola wymiany doświadczeń pomiędzy uznanymi i cenionymi twórcami teatru alternatywnego a współczesną młodzieżą akademicką.