powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Platon wg Garbaczewskiego w GTS

8 i 9 listopada o godz. 19 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim czeka nas spotkanie z najnowszą twórczością Krzysztofa Garbaczewskiego - zobaczymy spektakl, inspirowany tekstem Platona: "Ucztę", zrealizowany z wykorzystaniem technologii VR - wirtualnej rzeczywistości.

Premiera spektaklu miała miejsce w marcu 2018 roku w Nowym Teatrze w Warszawie. To "rzecz o Erosie, może też trochę o miłości", jak mówi reżyser. Ale również o tym, jak zmienia się sam teatr poprzez udział nowych technologii i nowe możliwości kreowania świata przedstawionego. W obsadzie: Magdalena Cielecka, Jacek Poniedziałek, Wojciech Kalarus czy Magdalena Popławska.

***

Rzecz o Erosie, może też trochę o miłości. Sokrates na ucztę przyszedł boso, w ogóle taki miał zwyczaj, chodził boso po piaszczystej ziemi, kiedy myśl ludzka była jeszcze młoda i nieskażona demonami ludzkimi. Kiedy skazano go na śmierć, nie zmienił swojego przyzwyczajenia, nie wdział butów, by wyruszyć w drogę, na wygnanie. Nie, zupełnie spokojnie wypił truciznę i przesuwał bose stopy po kamiennej posadzce. Odrętwienie przyszło pierwsze właśnie na stopy. Później stopniowo przesuwało się ku górze ciała, aby na koniec zamienić mózg w martwą myśl. Może człowiek przegapił tam coś? Jakąś szansę, żeby już więcej nie myśleć.

---

"Uczta", Nowy Teatr, Warszawa

Reżyseria, adaptacja: Krzysztof Garbaczewski

Scenografia: Aleksandra Wasilkowska

Kostiumy, choreografia: Sławomir Blaszewski

Muzyka: Jan Duszyński

Reżyseria światła: Bartosz Nalazek

Wideo: Robert Mleczko

Twórcy VR: Maciej Gniady, Marta Nawrot, Jagoda Wójtowicz

Obsada: Bartosz Bielenia, Magdalena Cielecka, Bartosz Gelner, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Wojciech Kalarus, Jaśmina Polak, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Magdalena Popławska, Paweł Smagała

UWAGA: Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Bilety:

Strefa A: 70 zł N / 60 zł U

Strefa B: 60 zł / 50 zł

Strefa C: 50 zł / 40 zł

Strefa D: 45 zł / 35 zł