powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Rekrutacja do Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie teatry niezależne, studenckie i nieinstytucjonalne do wzięcia udziału w eliminacjach do jubileuszowej XX edycji Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba, który odbędzie się w dniach 21-23 marca 2019 roku.

Ze wszystkich zgłoszonych spektakli wybierani są finaliści, którzy będą się prezentować na scenach BOK i konkurować o grand prix wydarzenia. Podczas festiwalu wyłonione zostaną 3 najlepsze przedstawienia, najlepszy aktor, aktorka i reżyser. Tradycyjnie nie zabraknie wydarzeń specjalnych, imprez towarzyszących i warsztatów.

Festiwal Teatrów Niezależnych "Garderoba" to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie i jednocześnie wielkie święto miłośników teatru. Przez 20 lat przeszedł drogę od lokalnego konkursu do jednej z bardziej prestiżowych imprez teatru niezależnego, podczas której spotykają się, wymieniając doświadczenia, formacje teatralne z całego kraju.

"Garderoba" ma charakter otwartego dla publiczności konkursu. W jury festiwalu zasiadali wybitni przedstawiciele środowiska w Polsce min: Irena Jun, Joanna Szczepkowska, Adam Woronowicz, Łukasz Lewandowski, Jacek Kopciński, Jarosław Kilian, Jacek Sieradzki, Łukasz Drewniak, Jarosław Gajewski i inni. W ramach pokazów specjalnych festiwalu prezentowali się min:, Jan Peszek, Irena Jun, Centrala- formacja teatralna Michała Zadary, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Kana i wielu innych.

Na zgłoszenia wraz z rejestracją spektakli czekamy do końca 2018 roku.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne w linku poniżej.

Informacje: a.muczyn@bok.waw.pl, tel. 607380184