powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. Teatr Maska zaprasza na spektakle bez barier

Teatr Maska w Rzeszowie po raz kolejny bierze udział w Warszawskim Festiwalu Kultury bez Barier. W ostatnim dniu festiwalu, 14 października o 16.30, na scenie rzeszowskiego teatru przy ul. Mickiewicza zaprezentowany zostanie spektakl "Akademia pana Kleksa" w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

Osoby z dysfunkcją wzroku będą mogły skorzystać z opracowanej do tego przedstawienia audiodeskrypcji. Ostatni dzień festiwalu nie oznacza jednak końca spektakli dostępnych w rzeszowskiej Masce. Teatr ma w swoim repertuarze 14 przedstawień, do których przygotowano udogodnienia dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Wśród nich większość premier z ostatnich sezonów. Lista ta jest systematycznie poszerzana. Już wkrótce znajdą się na niej kolejne dwie propozycje.

28 października - zaledwie tydzień po premierze - będzie można zobaczyć spektakl "Dokąd pędzisz, koniku?" w reż. Jacka Popławskiego z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Wkrótce rzeszowska oferta spektakli dostępnych wzbogaci się także o "Zemstę" - spektakl, którego premiera odbyła się podczas wrześniowego festiwalu "Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor".

Opracowanie audiodeskrypcji do spektaklu "Zemsta", tak jak i festiwal w ramach którego odbyła się jego premiera, zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Teatr i taniec. Udogodnienia dla widzów spektaklu "Dokąd pędzisz, koniku" przygotowane zostaną dzięki współpracy Teatru Maska i Fundacji Kultury bez Barier.