powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera książki dla dzieci o teatrze dla dorosłych

28 października w TR Warszawa (Marszałkowska 8) odbędzie się premiera pierwszej książki dla dzieci napisanej przez zespół TR Warszawa. Premierze towarzyszyć będą warsztaty i teatralne zabawy dla dzieci, rodziców i opiekunów, czytanie książki przez aktorów TR Warszawa.

"W krainie zapadni" to książka wprowadzająca podstawowe pojęcia o teatrze i rozwijająca wyobraźnię dzieci i dorosłych. Książka opowiada historię 8-letniej dziewczynki, Joelki, która wpada do brzucha stwora TR-a. Stwór ma problemy zdrowotne i prosi dziewczynkę o pomoc. Joelce udaje się wyleczyć stwora dzięki pomocy dźwiękowca, oświetleniowca, portiera, garderobianej, reżysera i aktorów. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć 28 października 2018 roku w wydarzeniu towarzyszącym premierze "W krainie zapadni" otrzymają bezpłatny egzemplarz książki z podpisami twórców. Przez cały dzień w restauracji The Cool Cat TR (mieszczącej się w TR Warszawa) na najmłodszych widzów czekać będą dania z menu przygotowanego specjalnie z okazji premiery książki, a na hasło W krainie zapadni obowiązuje 10% zniżki na wszystko w karcie restauracji.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

***

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH:

TeaTRalne podchody i czytanie książki "W KRAINIE ZAPADNI"

28 października, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 (warsztaty), 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 (czytanie)

TR Warszawa/ Marszałkowska 8

Czy w teatrze znajdziecie złotą jemiołę? Jak wygląda centrum dowodzenia inspicjenta? Skąd w teatrze dochodzą głosy?

Zapraszamy na warsztaty teatralne prowadzone metodami pedagogiki teatru, które zwieńczą pierwsze czytanie książki "W krainie zapadni" na scenie TR Warszawa w wykonaniu aktorek i aktorów naszego teatru.

Podczas warsztatów grupa dzieci wraz z opiekunami wyrusza w podróż po teatrze TR Warszawa w poszukiwaniu tajemniczych miejsc ukazanych na pocztówkach z fotografiami Filipa Ćwika. Pod koniec teatralnych podchodów spotkają aktorów i aktorki TR Warszawa, m.in. Natalię Kalitę, Rafała Maćkowiaka, Marię Maj i Sebastiana Pawlaka, którzy przeczytają fragmenty książki "W krainie zapadni". Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w rozmowie o książce z jej twórcami: Anną Kurelską i Anną Rochowską, autorkami książki, ilustratorką książki Olą Jasionowską i fotografem Filipem Ćwikiem.

Każdy mały uczestnik i uczestniczka teatralnych podchodów otrzyma bezpłatny egzemplarz książki "W krainie zapadni" z podpisami twórców. Uczestnicy spotkania, którzy nie będą brać udziału w "TeaTRalnych podchodach" będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz książki z podpisami autorów - pod koniec spotkania wylosowanych zostanie 30 darmowych egzemplarzy.

czas trwania "TeaTRalnych podchodów": 1 godz.

czas trwania czytania i spotkania z twórcami: 1 godz.

warsztaty:

10.00 - 11.00 - grupa pierwsza

12.00 - 13.00 - grupa druga

14.00 - 15.00 - grupa trzecia

16.00 - 17.00 - grupa czwarta

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego na każdy z warsztatów obowiązują zapisy.

Darmowe wejściówki na warsztaty można pobrać pod adresem: bilety.trwarszawa.pl

czytania i spotkania z twórcami:

11.00-12.00

13.00-14.00

15.00-16.00

17.00-18.00

Wstęp na czytanie jest wolny, bez konieczności posiadania wejściówki.

Przez cały dzień w restauracji The Cool Cat TR (mieszczącej się w TR Warszawa) na najmłodszych widzów czekać będą dania z menu przygotowanego specjalnie z okazji premiery książki. Przy zamówieniu na hasło "W krainie zapadni" obowiązuje zniżka 10% na całe menu w The Cool Cat TR.

Wydarzenia towarzyszące promocji książki "W krainie zapadni" realizowane są w ramach projektu "W krainie zapadni - teatr współczesny dla dzieci".