powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty teatralne 13+

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. KEN zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat na bezpłatne "Warsztaty teatralne 13+".

Stworzymy autorski spektakl, opowiemy o rzeczach niebezpiecznych, gorących i ważnych. Będziemy działać na granicy teatru alternatywnego, performance'u i happeningu. Twoja wrażliwość, zainteresowania i fascynacje będą materiałem do artystycznych poszukiwań. Poznasz szalonych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Będziesz rozwijał warsztat artysty/aktora. Będziemy działać na profesjonalnej Scenie Stara Prochownia i Scenie Staromiejskiej. Pokażemy się na Festiwalach. Przewodnikiem będzie Tomasz Daszczuk - reżyser, aktor, pedagog teatru, który inspiracji poszukuje na granicach konwencji.

Zajęcia oparte są na nowoczesnych metodach pedagogiki teatralnej. Metody te w dużej mierze czerpią z doświadczeń własnych uczestników, na bazie których powstają etiudy i miniatury teatralne. Zajęcia pomagają przezwyciężyć nieśmiałość, nabrać pewności siebie, odnaleźć swoją pasję. Finalnie - niekoniecznie musi być ona związana z teatrem.

Ponadto w programie zajęć:

- regularne wyjścia do teatrów na wybrane spektakle realizowane w różnych konwencjach teatralnych (teatr dramatyczny, plastyczny, plenerowy, teatr lalek itd.),

- wyjścia do muzeów i galerii sztuki współczesnej (poszukiwania inspiracji w innych dziedzinach sztuki),

- zapoznanie się z ciekawymi realizacjami spektakli teatralnych w ramach wewnętrznych pokazów w sali kinowej,

- pomoc przy realizacji Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni oraz Festiwalu SZTUKA DZIAŁA, organizowanego przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej,

- gwarantowany udział w dwutygodniowych Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych - realizacji widowiska z premierą w jednym z warszawskich teatrów (podczas ferii zimowych).

Warsztaty odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach 16.30-19.00.

Informacje o zapisach znajdują się na naszej stronie internetowej: www.scek.pl

Prowadzący:

TOMASZ DASZCZUK - aktor, reżyser, pedagog teatru, absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Wykładowca reżyserii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru współtworzy projekty i prowadzi warsztaty (m.in. "Kierunek Teatr", "Teatralne Spięcie", "Teatr CTRL+V"). Współpracuje z Instytutem Teatralnym w ramach projektów LATO W TEATRZE i TEATROTEKA SZKOLNA. Realizuje projekty w warszawskich teatrach (m.in. TR WARSZAWA - projekt TRUDNE TEMATY, TR/TISZ) Twórca autorskich spektakli. Juror Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni, współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA. Opiekun i koordynator młodzieżowych projektów artystycznych. Kontakt: tdaszczuk@scek.pl

Zajęcia są finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.