powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wejherowo. XIII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka

Przegląd odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2018 roku. Prezentacje konkursowe odbędą się na scenach organizatorów - Filharmonii Kaszubskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego.

OPMFT "Luterek", kultywujący wieloletnią tradycję spotkań teatralnych w Wejherowie, zapoczątkowanych przez polonistę liceum "Sobieskiego" - A. Luterka, umożliwia młodzieżowym, amatorskim zespołom teatralnym zaprezentowanie spektaklu realizującego hasło przewodnie przeglądu "Różne smaki świata tego". Mnogość znaczeń, które niesie ze sobą słowo "smak", ma nakłonić młodych artystów do poszukiwania w literaturze i poza nią odpowiedzi na pytanie, jaki smak ma życie i świat, w którym żyjemy. Tak, jak różne są smaki, tak różne mogą być treści i formy spektaklu. Oprócz prezentacji konkursowych i spektaklu gościnnego uczestnicy wezmą udział w różnych działaniach okołoteatralnych (warsztaty, spotkania z profesjonalnym jury, wystawy, mini koncerty, redagowanie festiwalowej gazetki, degustacje potraw), służących rozwijaniu aktorskich umiejętności, zdobywaniu wiedzy o kulturze regionu oraz integracji młodych aktorów.

Przegląd odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2018 roku.

Prezentacje konkursowe odbędą się na scenach organizatorów - Filharmonii Kaszubskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego.

Zgłoszenia należy wysyłać do 20 października.

Strona WWW wydarzenia:

http://wck.org.pl/pozostale/opis/4766-xiii-ogolnopolski-przeglad-malych-form-teatralnych-im-adama-luterka.html

www.liceum1.pl