powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Teatr Muzyczny chwilowo bez stałej siedziby

Dla Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu sezon 2018/2019 nie będzie łatwy. Remont Pałacu Dąmbskich, stałej siedziby teatru, zakończy się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do tego czasu toruńską instytucję kultury czeka tułaczka.

Spektakle będą się odbywać m.in. w CKK Jordanki i w klubie Od Nowa, ale również poza Toruniem. Teatrowi swoją scenę udostępniła Fundacja Wiatrak w bydgoskim Fordonie.

Teatr Muzyczny wyprowadzi się z Tumultu, swojej tymczasowej siedziby, w połowie przyszłego miesiąca. Scenę przy Rynku Nowomiejskim 28 pożegna 6 października spektaklem "Akompaniator" z Edytą Olszówką i Piotrem Polkiem (na zdjęciu). Dodatkowo niemal wszystkie bilety na dotychczasowe, wrześniowe wydarzenia, zostały wyprzedane. Brak już miejsc na "Siostry Parry" (27.09).

Mimo problemów wynikających z braku stałej siedziby, Teatr nie rezygnuje z premierowych spektakli. W październiku "Przed sklepem jubilera" (16.10), autorstwa Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, na scenie Fundacji Wiatrak. W listopadzie "Pan Kleks. Powrót" (18.11) w CKK Jordanki - niesamowity musical ze znanymi piosenkami z filmów o Panu Kleksie. A już na początku przyszłego roku komedia "Dzień, w którym porwano papieża" we współpracy z Teatrem Komedia z Wrocławia. Oferta poszerza się więc o kolejne spektakle, a w planach oczywiście o wiele więcej wydarzeń.

W listopadzie Teatr wystąpi gościnnie z "Akompaniatorem" w Częstochowie i Warszawie. W grudniu znany i lubiany świąteczny spektakl "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy" w klubie Od Nowa i Fundacji Wiatrak.

W tym trudnym dla nas czasie zachęcamy przede wszystkim do śledzenia strony internetowej: www.teatrmuzyczny.torun.pl. Znajdują się tam wszystkie aktualne informacje dotyczące spektakli, premier oraz prac remontowych w Pałacu Dąmbskich. Dodatkowych informacji udzielamy również telefonicznie: 56 678 75 18 lub 512 982 813. Biuro Teatru Muzycznego pozostaje bez zmian. Po bilety zapraszamy na ul. Kopernika 4.