powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polemika z Bronisławem Wildsteinem

W najnowszym tygodniku "Sieci " w artykule "Dwa listy, czyli czyj teatr" Bronisław Wildstein kłamie. A kłamstwa należy prostować - pisze do e-teatru Łukasz Jaskuła.

"Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego okazał się wyjątkowo popularną instytucją. List w obronie jej dyrektor podpisało sporo ponad pół tysiąca osób. (...) Ciekawsze, że ponad cztery lata temu, przed konkursem, w którego wyniku Buchwald została dyrektorem, ogłoszony został list otwarty wzywający, aby żadnych zmian nie robić i pozostawić na tym stanowisku Macieja Nowaka. Sygnatariusze tamtego listu gremialnie podpisali nowy list"

List wyrażający poparcie dla obecnego kształtu Instytutu podpisało 1236 osób ze środowiska teatralnego - reprezentanci całego środowiska teatralnego, aktorzy różnych teatrów, reżyserzy różnych estetyk i światopoglądów, pracownicy teatrów działów technicznych, administracyjnych, teatrolodzy z kraju i ze świata. List w sprawie przedłużenia dyrekcji Macieja Nowaka 246 osób, z czego 104 osoby podpisały również list w sprawie dyrekcji Doroty Buchwald (8,41% sygnatariuszy).

"[list] w obronie Buchwald, ukazał się na portalu e-teatr, organie instytucji, którą obecna dyrektor kieruje. Swoją personalną kampanię organizuje więc ona w podległej sobie państwowej instytucji"

No nie, e-teatr.pl to portal prowadzony przez Instytut Teatralny. Portal zajmuje się publikacją/przedrukowaniem wszystkich materiałów dot. teatru jakie ukazują się w Polsce. W tym listów otwartych środowiska teatralnego. A list powstał oddolnie z potrzeby środowiska teatralnego, a nie z inicjatywy Doroty Buchwald. To nie jest jej kampania.

"Tak wygląda debata w e-teatrze. Przeglądam kolejne jego numery i nie znajduję żadnego argumentu w obronie Morawskiego czy choćby cienia krytyki Frljicia, a przecież w polskiej przestrzeni publicznej pojawiło się takich głosów sporo"

e-teatr.pl to jest portal internetowy i nie ma numerów wydań. Numery ma "Teatr" - taki miesięcznik na papierze do przeglądania. Do szukania informacji na e-teatrze służy wyszukiwarka w prawym górnym rogu. Wystarczy wpisać "Klątwa" albo "Cezary Morawski" i wyskoczą wszelkie artykuły na ten temat, również te krytyczne o "Klątwie". Np.

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/240657.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/237340.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/237311.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/237242.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/237026.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/236987.html

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/236872.html

To, że tych krytycznych tekstów jest mniej niż pozytywnych wynika z tego, że spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i dobrym przyjęciem przez większość krytyków, a e-teatr nie przedrukowuje statusów z Facebooka i tweetów internetowych trolli.

Prostujcie kłamstwa, bo jak mawiał klasyk tylko prawda nas wyzwoli. A Pana Bronisława Wildsteina zapraszam na kurs obsługi internetu. W bonusie pokażę jak robić wciągające instastory i dobiorę korzystną maskę do snapów.