powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych

Teatr Animacji w Poznaniu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają do udziału w unikatowym projekcie skierowanym do twórców teatralnych - artystów, pracowników pracowni plastycznych, rzemieślników, na który złożą się spotkania warsztatowe ze specjalistami prezentującymi różnorodne materie, techniki i technologie. Zgłoszenia na ósmy warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych przyjmowane są do 5 października 2018.

Taka okazja do poszerzania wiedzy i praktyki w zakresie technik teatralnych zdarza się niezwykle rzadko. Program jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez środowisko teatrów lalkowych, a jego kształt i cel - rozbudzenie potrzeby eksperymentu w zakresie kreacji formy - to wynik obserwacji i rozmów kuratora programu Marka Waszkiela z twórcami, dyrektorami oraz pracownikami teatrów w Polsce i za granicą.

SPOTKANIE ÓSME

KONSTRUKCJA LALEK TEATRALNYCH I

Prowadzący warsztaty - Rafał Budnik - rzeźbiarz i konstruktor.

Tworzenie lalki od podstaw. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać i zaprojektować - z pomocą prowadzącego zajęcia - typ lalki, a następnie ją wyrzeźbić, skonstruować i zmechanizować. Materiały, z którymi uczestnicy będą pracować: drewno, gąbka, pianka poliuretanowa, styropian lub papier mache. Każdy z uczestników powinien przedstawić swój pomysł, co do typu lalki i rodzaju materiału do jej zbudowania. Zajęcia obejmą:

- projektowanie - rysowanie formy i konstrukcji

- wymyślanie mechanizacji na etapie projektu dla danego rodzaju lalki

- proces modelowania i rzeźbienia elementów z tworzyw i drewna

Konstrukcja lalek teatralnych II - przewidywana na pierwsza dekadę grudnia - będzie poświęcona łączeniu części lalek i wykonaniu elementów niezbędnych do ich uruchomienia.

SZCZEGÓŁY

TERMIN: 26 - 28 października 2018

CENA: około 740 zł (udział, materiały, śniadanie, lunch, kolacja / hotel CENA: 500 zł (udział, materiały, lunch, kolacja / bez noclegów)

ZGŁOSZENIA: do 5 października 2018, formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj

LICZBA MIEJSC: 12

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW:

Piątek 26 X 16:00-20:00 - zaj. warszt., 20:30 - kolacja

Sobota 27 X 10:00-14:00 - zaj. warszt., 14:30 - obiad, 16:00-20:00 - zaj.warszt., 20:30 - kolacja

Niedziela 28 X 10:00-14:00 - zaj. warszt., 14:30 - obiad