powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Nowy sezon w Teatrze Polskim

Premiery reżyserowane m.in. przez Wiktora Rubina, Jakuba Skrzywanka, Maję Kleczewską i Monikę Pęcikiewicz zapowiada w sezonie 2018/2019 Teatr Polski. W planach również koncerty i atrakcyjne promocje.

Pierwsza premiera już w ostatnich dniach października - będzie to spektakl "O mężnym Pietrku i sierotce Marysi" na motywach twórczości Marii Konopnickiej, jakiej nie znacie. Reżyseruje Wiktor Rubin.

Kolejną premierę zaplanowaliśmy na koniec grudnia - tym razem spektakl o Powstaniu Wielkopolskim pt. "27 grudnia" wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. Ciekawostką jest, że spektakl skierowany będzie do młodszych widzów - do współpracy przy jego przygotowaniu zaprosimy młodzież. Przedstawienie powstaje w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu.

Nowy rok to początek pracy nad "Hamletem", który reżyserować będzie - po raz kolejny w Teatrze Polskim - Maja Kleczewska. W tytułową rolę ma wcielić się aktor pochodzący z Ukrainy

Na finał - "Nana" Emila Zoli w reżyserii Moniki Pęcikiewicz, dawno niewidzianej na polskich scenach.

Prócz wydarzeń na Dużej Scenie zaplanowaliśmy dwie premiery w Malarni, przygotowywane przez reżyserów młodszego pokolenia Andrzeja Błażewicza i Beniamina Koca.

***

W Teatrze Polskim w Poznaniu dziać się będzie jednak nie tylko teatralnie - już 16 września, koncertem z udziałem uczniów PSM I stopnia przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, inauguruje sezon Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego. Warto się wybrać, warto posłuchać - wstęp na koncert jest w wyjątkowej cenie 7,5 zł!

Ta cena związana jest z udziałem Teatru Polskiego w projekcie miejskim "Niedziela bez handlu? Niedziela w teatrze!", zakładającym udział mieszkańców Poznania w wydarzeniach kulturalnych w niedziele wolne od handlu. Ceny biletów na spektakle i koncerty zaplanowane w takie niedziele są o połowę tańsze!

1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki, znów usłyszymy nasz Chór Międzypokoleniowy. Do obu projektów już wkrótce zorganizowany zostanie nabór. Ktokolwiek chce i potrafi grać na instrumencie jest mile widziany w Orkiestrze, podobnie rzecz się ma z Chórem - tu liczą się chęci i miłość do muzyki.

20 września na Dużej Scenie gratka dla melomanów - koncert w wykonaniu Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz. Tych trzech muzyków niezwykle udanie eksperymentuje, łącząc poezję z gitarą elektryczną i trąbką w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Bilety w cenie 20 zł.