powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Wystartował nowy sezon w Teatrze WARSawy

Pierwsza część nowego sezonu Teatru WARSawy upłynie pod znakiem koprodukcji z Pożarem w Burdelu oraz z teatrami PAPAHEMA i EKIPA. Grudzień teatr przywita polską prapremierą sztuki "Beginning" Davida Edridge'a w reż. Adama Sajnuka, z rolami Marii Seweryn i Tomasza Kota. W październiku Teatr WARSawy zaprosi na Festiwal Sztuk Czytanych.

Koprodukcje

Nowy sezon dla Teatru WARSawy to na początek koprodukcje. We wrześniu odbędzie się wspólna premiera z Pożarem w Burdelu "Duszpasterz Hipsterów i Zryte Banie". Po namowach aktywistów, parafian i celebrytów ksiądz Marek decyduje się wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy jako kandydat lewicy konserwatywnej. Po inauguracji kampanii w Teatrze WARSawy wraz z kato-metalowym zespołem "Zryte banie" ksiądz Marek rusza w miasto z koncerto-kazaniami, które porywają feministki, środowiska LGBT, HWDP, TVN i ONR. W co wierzy stolica? Czy duszpasterzowi uda się zjednoczyć naród? Czy Warszawa jest gotowa na księdza - prezydenta? W roli księdza Marka - Andrzej Konopka, Zryte banie - Wiktor Stokowski, Marcin Wippich, Muzyka - Wiktor Stokowski, Scenariusz i reżyseria - Michał Walczak.

Również we wrześniu, Teatr PAPAHEMA i Rafał Rutkowski zapraszają na "Niepodległość słoików" stand-up comedy z udziałem lalek. Bohaterowie widowiska w lekkiej formie opowiedzą o ekscytacjach i zgryzotach osób, które w nadziei na lepsze jutro przyjeżdżają z całej Polski do Warszawy. Temat aktualny, bo przecież to miasto przyciąga wszystkich, niezależnie od wieku, płci, wzrostu, wyznania i orientacji. Tęsknota za stolicą jest jak ten spektakl: demokratyczna, tolerancyjna i poprawna politycznie.

Kolejną premierą sezonu będzie jeszcze jedna koprodukcja z Pożarem w Burdelu - "Żelazne Waginy 2. Cześć i Chwała Bohaterkom". Po nagraniu pierwszej płyty "500 zeta" i występach na Czarnym Proteście, Żelazne Waginy kończą pracę nad kolejnym retro-punkowym albumem-hołdem dla kobiet, które walczyły o niepodległość Polski i ruszają w trasę po kraju. Punk latte w Hardkorowie, Słoikowie i innych miasteczkach nie cieszy się popularnością, dziewczyny zatrudniają więc managera, który załatwia im zamknięty koncert w Dolinie Lalek - kurorcie stworzonym przez tajemniczego miliardera. W trakcie koncertu Żelazne Waginy orientują się, że na widowni jest Harvey Weinstein, Kevin Spacey, Donald Trump i profesor Max Hardkor - uczestnicy światowego zjazdu Playboyów, którzy przybyli tam, aby debatować o tym, jak walczyć z akcją Metoo... Występują: Monika Babula, Agnieszka Przepiórska, Lena Piękniewska-Bem, Karolina Czarnecka, Anna Krotoska. Muzyka; Michał Górczyński Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak.

"Miłość szuka mieszkania" Jerzego Jurandota, to propozycja Teatru WARSawy i Teatru EKIPA. Brawurowa komedia - tekst tej sztuki cudem uchował się od czasów wojny i stanowi pod tym względem unikat na skalę światową! W końcu ile jest komedii o gettach II wojny światowej? Raczej niewiele... Kiedy dodamy do tego, że tekst ten powstał podczas okupacji i w krzywym zwierciadle o niej opowiada, mamy prawdziwą bombę! Wykopana spod ziemi "Miłość Szuka Mieszkania" to spektakl niepowtarzalny. Przezabawne postaci co chwilę spotyka coś nowego, a każda kolejna sytuacja wprowadza jeszcze więcej humoru. Ponadto w sposób inteligentny i kulturalny przybliża nam wojenną Warszawę, której przecież tak niewiele przetrwało, przy okazji upamiętniając kulturę żydowską stolicy Polski. Reżyseruje Jan Naturski, a w obsadzie: Barbara Kurdej-Szatan, Monika Kaleńska, Dagmara Bąk, Jędrzej Taranek, Jakub Świderski, Paweł Ferens, Ewa Bonecka, Sławomir Doliniec, Jan Naturski.

Prapremiera w reżyserii Adama Sajnuka

Jeszcze w tym roku zobaczymy prapremierę sztuki Davida Eldridge'a w reżyserii Adama Sajnuka "Beginning". Sztuka miała swoją prapremierę światową na londyńskim West Endzie zaledwie wiosną tego roku, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. To opowieść o spotkaniu pary singli w jednej z europejskich aglomeracji. Próba opisania rodzącej się relacji między czterdziestoletnimi samotnymi Europejczykami, których dotychczasowe wybory, tak prywatne, jak i zawodowe, doprowadziły do miejsca, w którym bliskość, tradycyjne rozumienie związku, partnerstwo czy rodzina stały się pojęciami abstrakcyjnymi, ideami, nie tyle niepożądanymi, ile niemożliwymi. "Beginning" będzie próbą skomentowania nie tylko kondycji współczesnego singla, ale przede wszystkim przeanalizowania mechanizmów społecznych doprowadzających do sytuacji, w której co szósty mieszkaniec Unii Europejskiej (w wieku między 25-45 lat) deklaruje się jako "singiel z wyboru", a statystyki w Polsce wskazują już na ponad 7 milionów samotnych. "Cywilizacja samotnych" jako współczesny obraz spełnionego, szczęśliwego modelu życia czy może "epidemia samotności" jako zaraza XXI w. W rolach głównych Maria Seweryn i Tomasz Kot.

Festiwal Sztuk Czytanych

22-24 października Teatr WARSawy, wraz z Agencją Dramatu i Teatru ADiT, zaprosi na wyjątkowy Festiwal Sztuk Czytanych. Będzie to okazja do zapoznania się ze sztukami ukraińskimi, duńskimi, austriackimi i niemieckimi w interpretacji warszawskich aktorów. Przewidziano również spotkania z ich autorami i tłumaczami.

Więcej informacji na stronie www.teatrwarsawy.pl