Warszawa. Wielki korowód poloneza

"Warszawski korowód poloneza" przejdzie ulicami stolicy w sobotę 29 września z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed tańczącymi pojedzie "polonezodrom" z nagłośnieniem, a wcześniej na pl. Teatralnym będzie można się nauczyć lub przypomnieć sobie kroki naszego najsławniejszego narodowego tańca.

«Taneczny korowód to jeden z pomysłów stołecznego ratusza na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji rozpisano konkurs kompozytorski na napisanie uroczystego "Warszawskiego poloneza dla Niepodległej". Prawykonanie zwycięskich utworów odbędzie się w sobotę, 29 września, o godz. 13, podczas 9. edycji festiwalu Szalone Dni Muzyki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Po koncercie publiczność w rytmie poloneza opuści Salę Moniuszki, by dołączyć do Warszawskiego Korowodu Poloneza na pl. Teatralnym.

Trasa korowodu będzie prowadzić z placu Teatralnego Senatorską, Miodowa, Krakowskim Przedmieście, Karaszewicza-Tokarzewskiego przez pl. Piłsudskiego, Focha i Moliera z powrotem na pl. Teatralny. Przed uczestnikami zabawy będzie jechał "polonezodrom" z nagłośnieniem.

Beata Tadla i Janek Kliment zaproszą do poloneza

Przed imprezą na placu Teatralnym odbędą się warsztaty, na których będzie można się nauczyć lub przypomnieć sobie kroki poloneza. Poprowadzą je tancerze z warszawskich zespołów tanecznych, m.in. z Ludowego Zespołu Artystycznego "Promni" SGGW. Wspierać ich będą tancerze z zespołów: Pieśni i Tańca UW "Warszawianka", Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, Tańca Ludowego "Warszawa" AWF, Pieśni i Tańca SGH.

Ze sceny na placu Teatralnym do udziału w warsztatach i korowodzie zachęcać będą Beata Tadla i Janek Kliment, zwycięska para ostatniej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Start korowodu zaplanowano na godz. 14.20.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego