powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium

Będzie to pierwszy rok, w którym zagranych zostanie aż sześć dyplomów. Wydział Aktorski zawsze wystawiał cztery premiery, ale w nowym sezonie, po raz pierwszy w historii, Akademię ukończą studenci Kierunku Teatru Muzycznego i zaprezentują dwa spektakle dyplomowe.

Zaczynamy spektaklem muzycznym - premierą "Warto było" w reż. Cezarego Studniaka (na zdjęciu), która odbędzie się 25 września. Jest to koprodukcja z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. Bilety na warszawskie spektakle są już dostępne na stronie teatru, ale tarnowska publiczność będzie musiała poczekać na swoją premierę do 9 listopada. Obsada została rozdzielona pomiędzy studentów (wkrótce absolwentów) Akademii Teatralnej i aktorów tarnowskiego teatru.

"Zbliża się 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek?"

Agata Duda-Gracz, laureatka Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie reżyserii i scenografii, przygotuje ze studentami IV roku własną sztukę "Każdy musi kiedyś umrzeć porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej". Scenariusz inspirowany jest "Troilusem i Kresydą" Williama Shakespeare'a. Duda-Gracz jest szczególnie doceniana za konsekwentne tworzenie oryginalnego teatru autorskiego. Warszawska publiczność sama będzie mogła ocenić jej pracę z naszymi aktorami już w październiku.

W styczniu, aktor i reżyser, a także wykładowca Akademii Teatralnej - Cezary Kosiński - będzie pracował ze studentami Wydziału Aktorskiego nad czwartą premierą sezonu 2018/19, a pod koniec lutego do Teatru Collegium Nobilium zawita Monika Strzępka.

Styczniową premierę przygotowuje Artur Tyszkiewicz, reżyser i uczeń m.in. Erwina Axera. Wiosnę przyniesie na scenę Daria Kopiec - reżyserka filmowa i teatralna. Będzie to ostatnia premiera sezonu.

Rok 2019 będzie dla nas niezwykle ważny również ze względu na 20-lecie Teatru Collegium Nobilium. Z tej okazji planujemy specjalne wydarzenia, w które zaangażujemy nie tylko wykładowców i studentów, ale również - znanych absolwentów Akademii Teatralnej, którzy pierwsze kroki stawiali na deskach TCN.

Wiosną tego roku teatr otworzył scenę dziecięcą. Widzowie zgotowali spektaklom dla dzieci gorące przyjęcie, dzięki czemu Mała Akademia na stałe zagościła przy ul. Miodowej.

Recitalem "Nie tylko o miłości" otworzymy 8 października Scenę Mistrzów. Okazało się, że jeden wieczór ze Zbigniewem Zamachowskim to za mało dla warszawskiej publiczności.

Teatr Collegium Nobilium zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.

Godziny otwarcia Kasy Teatru, zostały zmienione:

pon. - pt.: 11.00 - 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. - niedz.: 13.00 - 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl