powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Japońskie "Małżeństwo" w Instytucie Teatralnym

Spektakl "Małżeństwo" to dwie jednoaktówki powstałe na podstawie dzieł "Papierowa kula" Kunio Kishidy i "Niedźwiedź" Antona Pawłowicza Czechowa. Pokazy w Instytucie Teatralnym odbędą się 22 i 23 września o godz. 19.00.

"Papierowa kula" to to tradycyjna japońska zabawka - elegancka i barwna, ale tak delikatna, jak małżeńskie uczucia. Autor w swojej sztuce przedstawił parę spędzającą wspólnie niedzielę. Reżyser - Hiroaki Yamaguchi - zmniejsza przestrzeń akcji do małego podium, na którym bohaterowie zmuszeni są do współistnienia. Dialog między małżonkami podobny jest tu bardziej do pojedynku.

Króciutka sztuka "Niedźwiedź", gatunek który sam autor nazwał "żartem w jednym akcie", także opowiada o "bardzo poważnym pojedynku" między wdową Popową i kredytodawcą Smirnowem. Skomplikowane sieci, które zarzucił bohater, żeby otrzymać zapłatę długu, okazują się nieporównywalne z urokami bohaterki.

Wszędzie, niezależnie od kraju, narodu, kultury, zasad czy obyczajów, potrzeba bycia zrozumianym jest wspólna dla wszystkich. Narodziny i rozwój relacji między mężczyzną, a kobietą nie znają granic i ich nie rozróżniają - o tym właśnie będzie to przedstawienie.

Spektakl wystawiany w ramach projektu "Ambasador - Kultura", wymiany kulturalnej pomiędzy Polską a Japonią w latach 2018-2019. Organizatorem wydarzenia jest Polska Fundacja Artystów Scenicznych "Plac Teatralny" oraz Teatr Konoshitayami z Kioto. Pretekstem do działania jest stulecie nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią.

22.09 g. 19.00

23.09 g. 19.00

bilet normalny: 50 zł

bilet dla dwojga: 40 zł/osoba

bilet grupowy (min. cztery osoby): 30 zł/osoba

bilet ulgowy: 25 zł