powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. Polska premiera "Stalkera" Teatro Tatro

"Stalker" zespołu Teatro Tatro ze Słowacji to adaptacja powieści, znanych miłośnikom literatury science fiction Arkadija i Borysa Strugackich, "Piknik na skraju drogi".

Bracia Strugaccy są najbardziej rozpoznawalnymi radzieckimi autorami z nurtu fantastyki naukowej. Prezentacja 16 września, o godz. 19.00, na Scenie w Ruinach Teatru Victoria.

Akcja rozgrywa się gdzieś na Zachodzie, w miejscu odwiedzonym przez obcą cywilizację. Miejsce to, nazywane Strefą/Zoną, skrywa wiele przedmiotów będących śladami po Obcych. Na magicznym terytorium dochodzi do różnych fizycznych anomalii, które stanowią dla przebywających na nim ludzi niebezpieczne, a często wręcz śmiertelnie, pułapki. Zarówno sama Strefa jak i znajdujące się w niej przedmioty, budzą ogromne zainteresowanie Międzynarodowego Instytutu Pozaziemskich Cywilizacji. Pracownicy Instytutu poszukują osób, które ryzykując życie, wejdą do Strefy. Są to Stalkerzy, odwiedzający Zonę tylko pod osłoną nocy, wynoszący niezwykłe artefakty. Najbardziej pożądane są tajemnicze kule, które według legendy, spełniają najbardziej skryte pragnienia.

Świat bohaterów "STALKERA" jest zdegenerowany, kroczący w stronę globalnej katastrofy. Jego mieszkańcy nie tracą nadziei, że istnieje coś (może właśnie ta niezwykła kula?) co może powstrzymać upadek.

Scenariusz i reżyseria: Ondrej Spišák

Scenografia: Karel Czech

Kostiumy: Katarína Hollá

Obsada: Milan Ondrík, Peter Oszlík, Agáta Spišáková, Zuzana Konečná, Milan Vojtela, Vít Bednárik, Ondro Spišák, Samo Spišák, Filip Vojtela, Krištof Barát, Samo Šabík, Michal Záhradníček