powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Do niedzieli trwa nabór do Akademii Sąsiedztwa

Do 9 września Strefa WolnoSłowa przyjmuje zgłoszenia do Akademii Sąsiedztwa - przestrzeni dla twórców zainteresowanych pracą ze społecznościami migranckimi.

Strefa WolnoSłowa już od sześciu lat organizuje warsztaty i wydarzenia artystyczne z pogranicza sztuki i interwencji społecznej. Angażuje do wspólnej pracy amatorów i profesjonalistów o różnym pochodzeniu kulturowym. Tym razem do pracy zaprosić chcemy 10 osób, które wezmą udział w czteromiesięcznej Akademii poświęconej zagadnieniom związanym z projektowaniem i organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych tworzonych wspólnie ze społecznością lokalną, migrantami, uchodźcami, osobami w procedurze. Zajęcia skoncentrowane będą wokół tematów sztuki partycypacyjnej, pracy zespołowej, planowania projektów kulturalnych prowadzących do społecznej zmiany.

Finałem Akademii będą wydarzenia z pogranicza teatru, performansu i nowych mediów przygotowane przez samych uczestników i uczestniczki projektu pod okiem kuratorki.

Warsztaty poprowadzą m.in.: Agnieszka Różyńska (kuratorka i managerka kultury, związana z Poznaniem, m.in. z Festiwalem Generator Malta, Teatrem Ósmego Dnia), Krzysztof Łukomski (wykładowca UAP, kurator sztuki, twórca wystaw i programów edukacyjnych), Alicja Borkowska (reżyserka, animatorka kultury, założycielka Strefy WolnoSłowej), Iza Kaszyńska i Michał Mioduszewski (twórcy m.in. Parku Rzeźby na Bródnie), Jaśmina Wójcik i Igor Stokfiszewski (artystka i badacz kultury - twórcy m.in projektu Fabryka.Ursus 2014), Grzegorz Laszuk (grafik, reżyser, lider Komuny//Warszawa).

Nabór do Akademii otwarty jest szczególnie dla artystów i artystek rozpoczynających drogę twórczą, ale też dla osób, które chcą spróbować swoich sił w działaniu artystycznym ze społecznością. Do przesyłania zgłoszeń zapraszamy wszystkich - bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, religię czy poziom znajomości języka polskiego. Formularz rekrutacyjny wypełnić można w języku polskim lub angielskim, zajęcia prowadzone będą jednak w języku polskim.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 września, listę osób zakwalifikowanych do Akademii ogłosimy 14 września.

Formularz zgłoszeniowy dostępny w linku poniżej.

Pierwszy zjazd: 22, 23 września

Finał: 15, 16 grudnia

Wszystkie wydarzenia w ramach Akademii odbywają się w Stole Powszechnym - przestrzeni warsztatowej Strefy WolnoSłowej i Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

Projekt współfinansowany jest przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach projektu "Sąsiedztwo - granice bliskości".

Partnerzy: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza