powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl "Cisza" Izabeli Chlewińskiej w IT

W dniach 14-16 września w Instytucie Teatralnym odbędą się pokazy spektaklu "Cisza" w reżyserii i choreografii Izabeli Chlewińskiej.

Polska potrzebuje Ciszy!

Każdy z nas potrzebuje wyciszenia - z takiego założenia wyszli autorzy spektaklu "Cisza" - instalacji i seansu leczniczego w jednym. Cisza w przestrzeni publicznej, cisza w debacie społecznej, cisza w relacjach intymnych to obszary zainteresowań twórców projektu. W spektaklu performerzy tworzą grupę biorącą udział w serii ćwiczeń cielesno-słuchowych. Osoby, którym idea ta jest bliska, mogą wesprzeć twórców spektaklu nie tylko przychodząc na spektakl w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, ale również dokładając się do zbiórki na stronie wspieramkulturę.pl

Spektakl jest z jednej strony medytacyjny i introwertyczny, a z drugiej bezpośredni i konfrontacyjny - w relacji i sprzężeniu energetycznym z otoczeniem, z tym, czego nie widać - uczuciami, myślami i fantazjami. Trening uważności poprzez generowanie ciszy - ciszy jako podstawowej potrzeby człowieka. Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda, wszystkiego doświadcza osobiście.

Projekt można wspierać klikając w link poniżej.

14, 15, 16 września

16.00, 18.00, 20.00

bilety 25 zł