powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Ruszają zapisy na Laboratorium Tańca

W dniach 23 września - 13 grudnia odbędzie się Laboratorium Tańca - cykl zajęć dla różnych poziomów zaawansowania w Warszawie. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września.

CIAŁA I KSIĄŻKI

Laboratorium dla osób na różnym poziomie zaawansowania to zajęcia z tańca i choreografii eksperymentalnej: improwizacji, kompozycji oraz pracy z ruchem i tekstem. Będziemy kontynuować i rozwijać laboratorium z poprzednich lat. W najbliższej edycji motywem przewodnim jest praca z ruchem i tekstem, czytanie/mówienie, tańczenie i praktyki choreograficzne z książkami.

W pierwszej części cotygodniowych spotkań skupimy się na rozgrzewce fizycznej z zakresu świadomości ciała, relacji między ciałami i obiektami, praktyk quasi-somatycznych oraz praktyki mówienia. Następnie, w zależności od momentu, będziemy improwizować tanecznie w grupie, solo i z obiektami (m.in. z książkami) oraz pracować z różnymi relacjami pomiędzy tańczeniem a wypowiadaniem słów.

Prowadzenie:

Renata Piotrowska-Auffret

Dla kogo:

Laboratorium skierowane dla każdego powyżej 18 roku życia.

Mile widziane wcześniejsze choćby podstawowe doświadczenie z tańcem, performansem, teatrem lub improwizacją od strony praktycznej czy teoretycznej (nie ma konieczności uczestniczenia w poprzednich edycjach laboratorium).

Terminy:

23.09-16.12. (niedziele, 18.00-21.00)

23, 30 września

7, 21 października

4, 11, 18, 25 listopada

2, 9, 16 grudnia

Miejsce:

Teatr Ochoty, ulica Reja 9, 02-053 Warszawa

www.teatrochoty.pl

Koszt:

510 zł/cykl 11 spotkań (33 godziny warsztatowe)

płatne do 20.09 na konto teatru z dopiskiem: "taniec" + "imię i nazwisko uczestnika"

Zapisy:

Prosimy o wysłanie mailem krótkiego listu motywacyjnego na adres: info@renatapiotrowska.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września.

***

Renata Piotrowska-Auffret

Jest choreografką i performerką; absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Wydziału Choreografii w Montpellier we Francji.

Piotrowska zestawia choreografię afektywną z myśleniem konceptualnym. Kontempluje współczesny świat poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Interesują ją współczesne polityki ciał, analizowane przez pryzmat polityk i reprezentacji ciał historycznych i z obcych kultur.

Ma na swoim koncie spektakle: "Teraz" / 2007, "Tańcząc z Wrogiem" / 2007, seria UNKNOWN / 2008 - 2010, "break SZTUKA WOJNY" / 2010, "UNKNOWNS.SEANS" / 2011, film taneczny "Inside" / 2011, "The Forest"/ 2013, "Śmierć. Ćwiczenia i wariacje" / 2014, "Wspólne" / 2015. W roku 2008 i w 2010 jej spektakle: "Tańcząc z Wrogiem" i "Unknown" były wytypowane do prestiżowego przeglądu - Polska Platforma Tańca.

Współpracuje z takimi teatrami i instytucjami jak, m.in: Teatr Studio w Warszawie, Nowy Teatr w Warszawie, CSW Warszawa, Teatrem Ochoty, Fundacja Ciało/Umysł, Art Stations Foundation z Poznania, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu "Młoda Polska" (2010) i programu "Stypendium Ministra" (2013). Jest priorytetową artystką Aerowaves Twenty'17.

W latach 2007-2011 prowadziła regularne zajęcia z improwizacji i kontakt improwizacji w Warszawie oraz warsztaty w Polsce i za granicą dla dorosłych. Prowadziła również zajęcia z tańca współczesnego z młodzieżą w latach 2009-2011. Współpracowała z pracownią video prowadzoną przez Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prowadząc warsztaty z improwizacji i świadomości ciała. Jest twórczynią programu edukacyjnego o tańcu "Mam ochotę na taniec" w Teatrze Ochoty w Warszawie, który zakłada łączenie teorii z praktyką. Obecnie prowadzi zajęcia z młodzieżą w Teatrze Ochoty oraz Laboratorium Tańca. Jest również współtwórczynią i jednym z pedagogów Rocznego Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowanego przez Fundację Burdąg.

Członkini Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl

***

Na zdjęciu: wystawa "Plac Małachowskiego 3", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki