powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków-Warszawa. Warsztaty aktorskie - Wstęp do Techniki Czechowa

Nie bazujemy na osobistych przeżyciach.

Pokazujemy inne podejście do aktorstwa.

Używamy wyobraźni.

Poznajemy siłę psycho-fizycznego gestu.

Wykorzystujemy ruch całego ciała.

Ogromnym atutem Techniki Czechowa jest użycie działań fizycznych i ruchu do uruchomienia pewnych wewnętrznych procesów w aktorze, które następnie stają się wielką siłą napędową działań scenicznych. Przy pomocy konkretnych zadań fizycznych i wyobrażeniowych możemy osiągnąć odpowiednie stany emocjonalne. Nasza wyobraźnia i nasze ciało są nieograniczonymi źródłami inspiracji - wystarczy nauczyć się z nich korzystać!

Od prowadzących: Odwoływanie się do własnych wspomnień i przywoływanie ich na scenie było dla nas przykrą koniecznością bez alternatywy, dopóki nie poznaliśmy Techniki Czechowa. Teraz chcemy podzielić się nią z innymi. Używając jej to nie Ty stoisz na scenie, a zrodzona z wyobrażeń postać zaczyna mówić swoim głosem. Nie musisz wyciskać z siebie osobistych przeżyć, żeby zagrać coś na scenie! Zapraszamy do wspólnego odkrywania innego świata!

Na warsztatach poznacie podstawowe elementy Techniki Czechowa, m.in.:

- trzy centra ciała;

- centrum wyobrażone;

- gest psychologiczny;

- jakości ruchowe;

KIEDY:

Kraków - 18-19.08.2018 r. w godzinach 16.00-20.30 (półgodzinna przerwa w trakcie)

Warszawa - 1-2.09.2018 r. w godzinach 16.00-20.30 (półgodzinna przerwa w trakcie)

GDZIE:

Kraków - Scena Supernova, ul.Gazowa 21

Warszawa - Szkoła Aktorska Machulskich, ul. Lubelska 30/32

KOSZT:

200 zł od osoby za dwudniowe warsztaty.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA:

Chętnych prosimy o:

- zapoznanie się z regulaminem warsztatów, wypełnienie karty uczestnika i przesłanie jej na adres: contact@livingspacetheatre.com

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są pod linkiem:

Kraków - https://drive.google.com/file/d/1OKOlvTJjHp0pG78vtsn-Ic_02Gd7SiBs/view?usp=sharing

Warszawa - https://drive.google.com/file/d/15nbnAHsnc-41RCK6GGIwyM4JGqt6G502/view?usp=drivesdk

Po zaakceptowaniu zgłoszenia poprosimy o dokonaniu opłaty za warsztaty. Dopiero dokonanie opłaty za udział w warsztatach rezerwuje miejsce.

- opanowanie pamięciowo krótkiego tekstu nad którem chciałabyś/chciałbyś pracować.

O PROWADZĄCYCH:

Jakub Margosiak i Grzegorz Łabuda - Założyciele Living Space Theater - twórcy i wykonawcy spektakli (m.in. "Kaj dzias", który znalazł się w finale konkursu BEST OFF). Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyli Master Course w Workcenter Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa w Pontederze, Immersion Course w Michael Chekhov School w Nowym Jorku oraz Michael Chekhov International Summer Academy w Chorwacji. Prowadzili warsztaty m.in. podczas International Theatre Institute World Congress w Segowii (Hiszpania), Busan International Performing Arts Festival (Korea Południowa) oraz cykliczne warsztaty w ramach Klubu Sztuk oraz cykl warsztatów tańca i ruchu w ramach projektu edukacyjnego "Do sztuki gotowi start!" w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.