powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nowy sezon w Drama Point

Od września Drama Point rusza z zajęciami dla wszystkich dorosłych zainteresowanych aktorstwem i pracą nad rolą.

W naszym planie lekcji znajdziecie:

1. WARSZTATY CASTINGOWE z Ewą Krzyżanowską-Łepecką

15-16 września

2. WARSZTATY - DZIAŁANIA FIZYCZNE AKTORA z Przemkiem Wasilkowskim

3-7 października

3. WARSZTATY KREATYWNEGO BUDOWANIA ROLI z Martą Malinowską

13-15 października

4. METHOD ACTING z Marią Patykiewicz

17, 18 i 23, 24 listopada

5. TECHNIKĘ MEISNERA z Ewą Ostrowską-Kunert

monologi: 27-30 października

"harem w mojej głowie": 15-16 grudnia

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem: studiodramapoint@gmail.com

Prowadzący zajęcia:

Ewa Krzyżanowska-Łepecka - reżyserka obsady z ponad 10-letnim doświadczeniem (m. in.: Londyńczycy, Popiełuszko, Linia życia, Prawo Agaty, Kochanie chyba Cię zabiłem, Bikini Blue), producentka teatralna. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowego prawa autorskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz produkcji filmowej i telewizyjnej na Uczelni Łazarskiego. Członkini zarządu Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/. Założycielka studia Casting'art.

Marta Malinowska - aktorka (PWST we Wrocławiu), studentka trzeciego roku reżyserii (Akademia Teatralna w Warszawie), terapeutka Psychologii Zorientowanej na Proces,

w trakcie szkolenia Grof Transpersonal Training z psychologii transpersonalnej. Wykorzystuje metody procesowe do głębokiej pracy z artystami, prowadzi warsztaty, szkolenia, wykładała w Mistrzowskiej Szkole Andrzeja Wajdy i School for Arts w Santa Fe. Uczestniczyła w międzynarodowym stażu dla młodych reżyserów w Gérard Philipe de Saint-Denis w Paryżu i Quartieri dell'arte w Rzymie.

Przemek Wasilkowski - aktor, reżyser. Absolwent wydziału aktorskiego PWSTiTV w Łodzi. Doktor sztuki teatralnej. W latach 1994 - 1999 pracował w Workcenter Jerzego Grotowskiego w Pontederze. Od 1999 roku prowadził w Polsce i za granicą, cykl spotkań pod nazwą States of Shock. Jako aktor współpracował z Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Śląskim w Katowicach, z Instytutem Grotowskiego oraz m.in. z Zona Castaglia w Turynie; ARCAT oraz Atelier Monique Stalens w Paryżu.

Maria Patykiewicz - aktorka, absolwentka pełnego programu w Instytucie Teatralnym i Filmowym im. Lee Strasberga w Nowym Jorku. Jest współzałożycielką Fundacji Drama Point w Warszawie. Zagrała m.in. w off-brodawayowym spektaklu "Julia" w Nowym Jorku, a także na scenach: Teatru Żydowskiego w Warszawie, Sam w Gdyni, Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Teatru TrzyRzecze w Warszawie. Aktualnie, na warszawskich scenach komediowych, można zobaczyć ją w spektaklu "Wniebowzięte" w reż. A. Osika. Ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach.

Ewa Ostrowska-Kunert - absolwentka pełnego treningu aktorski w technice Sanforda Meisnera w Actor's Temple w Londynie, pod okiem Garego Condes'a. Jedna z nielicznych osób w Polsce sumiennie wykształconych w tej technice. Pobierała indywidualne lekcje m.in. u Toma Radcliffe, wybitnego trenera techniki, który przez lata szkolił się u samego Meisnera. Obroniła pracę magisterską: o potrzebie wykorzystywania metod coachingowych w aktorstwie. Prowadziła zajęcia w studio Acting Coach oraz w Laboratorium Meisnera w Warszawie. Obecnie także uczy improwizatorów w Warszawskiej Szkole Impro.