powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Nabór do udziału w czytaniu performatywnym

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat do wspólnej pracy nad inscenizowanym czytaniem tekstu "Strajk Buziaków" Camille'a Reberteza.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 16.00 w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Praca warsztatowa nad przygotowaniem czytania odbywać się będzie od środy 15 sierpnia do piątku 17 sierpnia w godzinach 10:00-15:00 , a jej zwieńczeniem będzie pokaz premierowy w ramach organizowanego przez nas IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra!Art! Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest obecność na spotkaniu organizacyjnym oraz na wszystkich warsztatach.

Festiwal odbędzie się już po raz czwarty , jest przeglądem najciekawszych spektakli dla młodych widzów z całej Polski. Podczas jego ubiegłych edycji, w Kielcach występował m.in. warszawski Teatr Lalka, gdańska "Miniatura" czy Teatr Polski w Poznaniu, odbywały się też koncerty, pokazy filmów, warsztaty, imprezy plenerowe.

Nadchodząca edycja przeglądu wystartuje pod hasłem "Odwagi!". Do czego? Do spotykania się z teatrem i sztuką, wyruszania na pasjonujące wyprawy w głąb wyobraźni, oswajania codziennych lęków, tak by nie bać się uczuć i marzeń oraz radośnie odkrywać świat.

Program festiwalu adresowany jest do całych rodzin - zawiera propozycje dla kilku grup wiekowych, różnorodne w konwencjach i formie. W Kielcach nie zabraknie spektakli aktorskich, ale pojawią się też przedstawiania czerpiące z teatru ruchu, tańca, scenicznej improwizacji.

Justyna Czarnota, odpowiadająca za warsztat i reżyserię czytania sztuki "Strajk Buziaków", jest kierownikiem Działu Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im Z. Raszewskiego w Warszawie.

Zgłoszenia do udziału w czytaniu należy przesyłać do dnia 3 sierpnia 2018 roku na adres urszula.dudek@teatrkubus.pl.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety, która znajduje się na stronie Teatru (patrz link poniżej).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi osobami w terminie do 5 sierpnia.