powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Augustów. Spotkanie z Joanną Kulig i Maciejem Bochniakiem

DKF Kinochłon i Łukasz Maciejewski mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z gośćmi i projekcję dwóch wyjątkowych filmów.30 lipca w Kino Iskra, na DKFowskich fotelach zasiądą: Joanna Kulig, odtwórczyni głównej roli w filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" oraz Maciej Bochniak reżyser filmu "Ethiopiques. Muzyka duszy". Spotkanie z gośćmi poprowadzi Łukasz Maciejewski.

18:00 - "Zimna wojna"

19:30 - "Ethiopiques. Muzyka duszy"

około godziny 20:50 spotkanie z gośćmi.

ZIMNA WOJNA. reż. Paweł Pawlikowski, 84 min.

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

ETHIOPIQUES. MUZYKA DUSZY. reż. Maciej Bochniak, 70 min.

To porywająca opowieść o najpiękniejszych czasach w historii Etiopii - swingujących latach 70. Ale to też opowieść o miłości do muzyki, która połączyła trzech niezwykłych bohaterów, na trzech odległych kontynentach. Podróż przez muzyczny świat, na tle czerwonej burzy komunizmu, próbującej zniszczyć twórców oraz ich muzykę, uznaną przez krytyków, za jedną z najoryginalniejszych odmian funky/jazzu na świecie - Ethiopiques.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w MDK.

Rezerwacje i sprzedaż 87 643 36 59 lub 790 22 85 60

Film "Ethiopiques - muzyka duszy" jest seansem bezpłatnym.

***

30.07.2018 (poniedziałek) godz. 18:00

DKF Kinochłon

Augustów, Rynek Zygmunta Augusta 9