powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Warsztaty teatralne dla młodzieży w Miniaturze

Czy przez teatr można wyrażać swoje poglądy? Czy może być miejscem ważnych dyskusji? A nawet - czy może zmieniać świat? Teatr Miniatura zaprasza młodzież od 13 do 16 lat na warsztaty teatralne w ramach pierwszej odsłony Przeglądu Teatru dla Młodzieży CO NOWEGO?

Warsztaty odbędą się od 27 sierpnia do 1 września oraz 20-22 września, a poprowadzą je dwie instruktorki: Agnieszka Grewling-Stolc z Polski i Julia Kawka z Niemiec. W ramach warsztatów uczestnicy stworzą spektakle, które zostaną pokazane 22 września podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji.

Płatność za warsztaty to kwota 50 zł (istnieje możliwość zwolnienia z opłaty). Termin przyjmowania zgłoszeń: 20 sierpnia. Liczba miejsc to 20 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania na stronie Teatru Miniatura) należy przesłać na adres teatru, złożyć w sekretariacie (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00) lub wysłać skan na adres miroslaw.baran@teatrminiatura.pl.

Więcej informacji tel. +48 726 395 414.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu "Co nowego?", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

----------

Instruktorzy

Agnieszka Grewling-Stolc

Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (animator kultury w zakresie specjalności teatralnej), Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (animacja społeczno-kulturalna) oraz studiów podyplomowych w zakresie dramy pedagogicznej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST. Od 15 lat instruktorka teatrów dziecięcych i młodzieżowych, reżyserka i autorka większości scenariuszy spektakli realizowanych przez grupy teatralne, których uczestnikami są dzieci i młodzież od 7 do 24 roku życia.

W Miejskim Teatrze Miniatura kierowniczka Działu Edukacji i Organizacji Widowni oraz koordynatorka licznych projektów edukacyjnych i artystycznych we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym MOST, m.in. regularnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, letniego obozu artystycznego oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST prezentującego spektakle amatorskich grup teatralnych. Nagrodzona odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

--

Julia Kawka

Urodziła się w Niemczech, studiowała językoznawstwo i literaturę w Kolonii oraz Berlinie. Pierwsze doświadczenia teatralne zdobywała m. in. w Deutsches Schauspielhaus Hamburg. Pracuje w teatrze Das Letzte Kleinod jako asystentka reżysera, brała również udział w realizacji spektaklu "Flucht - Ucieczka" w koprodukcji z Teatrem Gdynia Główna.

Warsztaty z młodzieżą prowadziła w Niemczech i Kigomie w Tanzanii. Obecnie asystuje przy spektaklu "Wilhelm*ina" Das Letzte Kleinod oraz pracuje przy towarzyszącym mu projekcie młodzieżowym.