powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Olsztyn. IV Noce Teatralne im. Krystyny Spikert w sierpniu

21 i 22 sierpnia na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się IV edycja Nocy Teatralnych im. Krystyny Spikert.

Wydarzenie organizowane jest przez Kloszart - działające od 12 lat na terenie Olsztyna i okolic stowarzyszenie artystyczne, związane z Akademickim Centrum Kultury UWM, które w swoim dorobku ma dziesiątki zagranych spektakli, różnych form improwizacji i innych przedsięwzięć mających wpływ na kulturalne oblicze miast

Na Wydziale Humanistycznym znajduje się siedziba Kloszartu, która do dyspozycji gości oddaje własnoręcznie utworzoną małą scenę, jak i przynależącą do budynku profesjonalną Aulę Teatralną, a także kilka innych przestrzeni doskonale wkomponowujących się w tematykę wydarzenia. W planach jest realizacja czterech spektakli, sześciu warsztatów, panelu dyskusyjnego, a nawet imprezy integracyjnej.

Noce Teatralne to idealna okazja, żeby poszerzyć warsztat aktorski, poznać mnóstwo pasjonatów teatru, dowiedzieć się ciekawych informacji o sztuce i kulturze Olsztyna i okolic, jak i samym regionie, a przede wszystkim miło spędzić czas.

Noce Teatralne w swoim zamierzeniu nawiązywać mają do Nocy organizowanych niegdyś przez patronkę wydarzenia - Krystynę Spikert.

Na zdjęciu: organizatorzy w trakcie przygotowań.