powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Od jutra IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Niezapomniane piosenki filmowe w wykonaniu zjawiskowej osobowości scenicznej, Izabeli Szafrańskiej, a także legendarny musical "Jesus Christ Superstar" w interpretacji aktorów Teatru "Rampa" - w dniach 19-21 lipca 2018 roku w CKK Jordanki w Toruniu odbędzie się Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej.

Otwarcie festiwalu: "Jesus Christ Superstar"

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się 19 lipca o godzinie 19:00 w CKK Jordanki, legendarnym musicalem znanym z Broadwayu - "Jesus Christ Superstar", autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a, a w wykonaniu warszawskiego Teatru Rampa. To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola. Ta zjawiskowa rock opera wykonana zostanie w nadzwyczaj poruszający, a zarazem nowoczesny sposób. W obsadzie zobaczymy m.in. Jakuba Wociala w roli Jezusa, Sebastiana Machalskiego w roli Judasza czy Natalię Piotrowską w roli Marii Magdaleny.

Bilety w cenie 80 zł na sektory I, II, III oraz 60 zł na sektory IV, V, VI można nabyć przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1-3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

Impreza towarzysząca: recital Izabeli Szafrańskiej (na zdjęciu) "Śpiewnik filmowy"

Szczególne muzyczne przeżycia czekają melomanów w piątkowy wieczór, 20 lipca 2018 r. od godziny 20:30 w CKK Jordanki w Sali Kameralnej, należał będzie natomiast do niezwykłej wokalistki, Izabeli Szafrańskiej, laureatki siódmej edycji Przeglądu Konkursowego i liderki zespołu El Saffron, który znalazł się w finale 6. Edycji "Must Be The Music".

Recital "Śpiewnik filmowy" będzie popisem artystki obdarzonej wyjątkową barwą głosu, łączącą w sobie dojrzałość z subtelną szlachetnością. Artystyczny rodowód Szafrańskiej to niecodzienny kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską - połączenia muzyki żydowskiej i hiszpańskiego flamenco. Na scenie usłyszymy utwory z nurtu piosenki literackiej i filmowej w oryginalnych i niepowtarzalnych interpretacjach. Artystce towarzyszyć będzie Przemysław Zalewski, absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, utalentowany i doświadczony pianista.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1-3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.