powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Weekend z ulicznym teatrem lalkowym

W piątek 13 lipca rozpocznie się III Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie".

Na widzów tegorocznej edycji czeka ponad 50 wydarzeń festiwalowych dla dzieci i dorosłych: spektakli, spotkań z teatrem od kuchni, teatr cieni, występy kataryniarzy, pokaz zdobienia metodą pergamano oraz oczywiście spotkania

z marionetkami i pacynkami w tym jedną z najstarszych na świecie marionetek - Gašparko. Na te i wiele innych atrakcji zaproszony jest każdy bez względu na wiek.

Co? Gdzie? Kiedy?

Tegoroczna edycja Festiwalu "Lalka na Scenie" rozpocznie się w piątek 13 lipca w Parku Wiecha przed Teatrem RAMPA. Spektakle będzie można oglądać od godz. 17:00. Ostatni w tym dniu spektakl będzie grany o godz. 19:00. W sobotę 14 lipca i niedzielę 15 lipca tradycyjnie miejscem festiwalowych wydarzeń będzie Rynek Nowego Miasta. W te dni pierwszy spektakl zacznie się o godz. 11:00, a ostatni o godz. 17:00.

Od piątku do niedzieli o każdej PEŁNEJ GODZINIE wystawiane są kolejne inscenizacje. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe obowiązuje wstęp bezpłatny.

Bez względu na pogodę odbędą się festiwalowe przedstawienia. W przypadku deszczu chowamy się przed nim, wracamy, gdy padać przestanie.

W trakcie trzech dni III Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie" warszawskie przestrzenie Parku Wiecha przed Teatrem RAMPA oraz Rynku Nowego Miasta zamienią się w zaczarowaną krainę teatru ulicznego. Na tegoroczną edycję zaplanowano wiele wydarzeń artystycznych. Spektakle teatralne przeznaczone są dla każdego Widza - bez ograniczeń wiekowych, bez ograniczeń w sposobie oglądania i reagowania, bez ograniczeń językowych, bez ograniczeń czasowych. Zapraszamy na weekendowe spotkanie z tradycją ulicznego teatru lalkowego w wykonaniu znanych artystów od 13 lipca (piątek) do 15 lipca (niedziela) bez względu na pogodę, czekamy na naszych wiernych i nowych Widzów! - zaprasza Grażyna Karwowska - Winiarek, Dyrektor Festiwalu, Prezes Fundacji Meritum.

Spotkanie z mistrzami ulicznego teatru

W tym roku również nie zabraknie światowej sławy mistrzów teatru ulicznego, którzy i tym razem odkryją tajniki sztuki władania marionetką i pacynką przed warszawską publicznością. Gości festiwalowych do niezwykłego świata teatru ulicznego zaprosi: włoski Pulcinella w wykonaniu Salvatore Gatto, francuski Polichinelle i oczywiście pochodząca z Wielkiej Brytanii Punch&Judy. Nie zabraknie również spotkania z jedną z najstarszych na świecie marionetek Gašparko, która jest symbolem Festiwalu. W tym roku po raz pierwszy będzie możliwość uczestniczenia i poznania z bliska teatru cieni w wykonaniu Andrása Lénárta - znanego już z pierwszej edycji Festiwalu w specjalnie przeznaczonym do tego namiocie. Na Festiwalu swoje umiejętności zaprezentuje José Gil ze swoim Teatro Dom Roberto - w jednej z najstarszych portugalskich sztuk performatywnych. Dodatkową dawkę śmiechu zapewni jeżdżący parawan teatralny Eszter Aracs w przedstawieniu "Cyrk na kółkach". O artystyczne emocje na najwyższym poziomie już po raz trzeci zadba Ivan Gontko - Dyrektor Artystyczny Festiwalu. Po każdym spektaklu artyści zapraszają na spotkanie od kuchni z teatrem ulicznym. Odkryją oni przed swoją widownią tajniki pracy z tymi wyjątkowymi aktorami: marionetkami i pacynkami. W czasie przerw między spektaklami chwile z relaksującym dźwiękiem zapewni katarynka. Będzie również okazja do poznania techniki zdobienia na pergaminie - pergamano pod okiem Pani Ewy Makulec.

Zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

***

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Meritum.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.