powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Konkurs na rezdencje artystyczne

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza twórców z obszaru tańca współczesnego do udziału w konkursie na rezydencje artystyczne w ramach BalletOFFFestival 2018.

Do składania aplikacji zaproszeni są zarówno twórcy rozpoczynający pracę choreograficzną, jak i artyści doświadczeni w tworzeniu realizacji scenicznych. W drodze konkursu zostaną wyłonione 2 projekty, których premiery odbędą się na BalletOFFFestival w dniach 22-25 listopada w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Preferowane formy grupowe: minimum trio

Długość pracy: minimum 25 minut

Zamknięcie naboru zgłoszeń: 31 lipca 2018

Wyniki: do 10 sierpnia 2018

Okres pracy nad spektaklem:

10-30 września 2018 rezydencja

próba wznowieniowa w tygodniu poprzedzającym festiwal

Organizator zapewnia:

środki finansowe na realizację spektaklu: 10 tys. zł brutto dla grupy, dostęp do sali prób i studia, w którym odbędzie się premiera,

zaplecze techniczne, zakwaterowanie w okresie rezydencji i podczas festiwalu, materiały promocyjne spektaklu (trailer ze spektaklu, nagranie całości, zdjęcia - premiera oraz sesja zdjęciowa przed premierą)konsultacje dramaturgiczne z opiekunem rezydencji w 2 tygodniu pracy.

Rezydenci muszą być dyspozycyjni w terminie 10-30 września 2018 oraz w terminie BalletOFFFestival 22-25 listopada 2018. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i wyżywienia podczas rezydencji.

Tegoroczna edycja BalletOFFFestival uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.