powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. To cyrk! Półkolonie teatralne w Cricotece

Co by było, gdyby Tadeusz Kantor był dyrektorem cyrku? Cricoteka zaprasza na dwutygodniową półkolonię teatralną, która odbędzie się pod hasłem "To cyrk!" w ramach programu "Lato w teatrze".

Od 2 do 14 lipca codziennie przez 6 godzin dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach teatralnych, scenograficznych i kuglarskich. Inspiracji do pracy będziemy szukać wśród archiwalnych materiałów o spektaklach Tadeusza Kantora oraz na wystawie "Cricot idzie!".

Warsztaty zakończą się pokazem finałowym 14 lipca o godz. 16.

Projekt dedykujemy dzieciom w wieku 6-12 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warsztaty będą się odbywały w dwóch maksymalnie 15-osobowych grupach w godzinach 9-15 od poniedziałku do soboty.

Szczegółowe informacje i zapisy: edukacja@cricoteka.pl lub tel.: 12 442 77 70, wew. 107. Szanowni Państwo, informujemy, że rekrutacja jest zakończona.

***

Sobota 7 lipca

godz. 11.30-12.30 - otwarte warsztaty kuglarskie na placu Cricoteki

Sobota 14 lipca

godz. 11.30-12.30 - otwarte warsztaty kuglarskie na placu Cricoteki

Sobota 14 lipca

godz. 14.00-16.00 - otwarte warsztaty kuglarskie na placu Cricoteki

Sobota 14 lipca

godz. 16.00-17.00 pokazy etiud teatralnych przygotowanych przez dzieci

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja obecności na wszystkich zajęciach oraz udział w pokazie finałowym.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski -17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze