powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Odsłona dramaturgiczna "Polowania na motyle"

Teatr Ochoty ogłasza nabór do X Polowania na motyle. Konkurs dedykowany jest młodym i debiutującym dramatopisarzy.

edycja dramaturgiczna | termin realizacji: styczeń-marzec 2019 r.

dla kogo: młodzi/debiutujący dramatopisarze

etapy konkursu: zgłoszenie wraz z eksplikacją miniatury i próbką własnej twórczości, rozmowa kwalifikacyjna, współpraca z reżyserem

nagroda: wybrane teksty stworzą scenariusz najnowszej produkcji Teatru Ochoty, realizowanej przez trzech reżyserów

Teatr Ochoty po raz drugi poszukuje młodych i debiutujących autorów. Także tym razem trzy zwycięskie teksty stworzą scenariusz nowego spektaklu repertuarowego teatru, reżyserowanego przez trzech reżyserów/reżyserki. Laureaci oprócz możliwości współpracy artystycznej i wystawienia swojego tekstu otrzymają honorarium oraz tantiemy autorskie.

REGULAMIN KONKURSU

I etap - zgłoszenia

1. W pierwszym etapie należy złożyć w Teatrze Ochoty:

- eksplikację miniatury dramatycznej (sztuka na maks. 2 aktorów, realizowana na scenie Teatru Ochoty, spektakl na jej podstawie trwać będzie 25-30 min.); długość eksplikacji do 1800 znaków maszynopisu znormalizowanego;

- próbki własnych tekstów dramatycznych (łącznie do 20 stron);

- CV.

2. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem: motyle@teatrochoty.pl do 13 września 2018 roku do godz. 24.00.

W treści maila prosimy o umieszczenie klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do konkursu "Polowanie na motyle X" dla potrzeb realizacji konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. Z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.)

3. Chętni mogą, po uprzednim umówieniu się pod adresem motyle@teatrochoty.pl, obejrzeć scenę Teatru.

4. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury złożone z dyrekcji Teatru wybierze do 10 propozycji. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone do 30 września 2018 r. na stronie internetowej Teatru Ochoty www.teatrochoty.pl

II etap - rozmowa

Teatr zaprosi osoby wybrane w pierwszym etapie na indywidualne rozmowy z udziałem reżyserów spektakli. Jury złożone z dyrekcji Teatru i reżyserów spektakli wyłoni troje zwycięskich autorów, których teksty zostaną wystawione w I kwartale 2019 r. w Teatrze Ochoty. Wyniki II etapu zostaną ogłoszone do 16 października 2018 r.

Finał: współpraca z reżyserem/reżyserką i wystawienie zwycięskich tekstów

1. Wybrani autorzy/autorki przystąpią do pracy z reżyserami i aktorami współpracującymi z Teatrem Ochoty. Na podstawie ich tekstów powstaną trzy 30-minutowe spektakle grane w ramach jednego wieczoru na scenie Teatru Ochoty.

2. Zwycięzcy konkursu będą mieli obowiązek stworzyć pełne teksty miniatur dramatycznych do 31 grudnia 2018 r.

3. Teatr zastrzega sobie prawo do wyboru reżyserów, wykonawców i innych realizatorów spektakli.

4. Dramaturdzy będą mieli obowiązek odbyć przynajmniej 1 rozmowę z reżyserem swojego tekstu przed przystąpieniem do prób, oraz uczestniczyć we wszystkich próbach do swojego spektaklu. Efektem pracy reżysera z dramaturgiem mogą być wspólnie wypracowane zmiany w tekście.

5. Każdy spektakl powinien zostać przygotowany w ciągu maksymalnie 18 dni prób.

6. Premiera wszystkich trzech spektakli odbędzie się w I kwartale 2019 r.

7. Każdy dramaturg otrzyma honorarium za napisanie tekstu i przekazanie praw autorskich, oraz 2% tantiem od sprzedaży biletów netto (wypłacane co kwartał).

ofertę dla patrona medialnego