powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Świnoujście-Kołobrzeg. "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego"

Plenerowym spektaklem "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" Opera na Zamku zakończy sezon artystyczny 2017/2018. Zapraszamy na bezpłatne spektakle muzyczne do Świnoujścia i Kołobrzegu.

"Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" to dowcipny spektakl przyprawiony smakiem znanych arii operowych, w dressingu operetkowych szlagierów. Lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków!

Mistrz Rossini już zrezygnował z operowej kariery i zaszył się w swojej kuchni. Wciąż jednak jest sławny, dlatego ciągle pukają do niego różni goście, którzy chcą zwierzyć się ze swoich problemów. W swoim piecu wyczarowuje cudowny napój. Eliksir ten czyni cuda - przywraca śpiewaczce głos, leczy rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser "na pociechę", zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji. Przepisy trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje dość nieroztropnie...

**

Realizatorzy:

scenariusz i reżyseria: Natalia Babińska

kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk

scenografia i kostiumy: Martyna Kander

reżyseria świateł: Dawid Karolak

asystent dyrygenta: Antonina Banaś

*

obsada:

Tomasz Rak - Rossini

Felipe Alonso Céspedes-Sánc­hez - Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczką

Lucyna Boguszewska - Primadonna

Victoria Vatutina - Zdradzana żona / Dulcynea

Rafał Pawnuk - Zdradzany mąż / Diabeł

Tomasz Łuczak - Młodzieniec / Pan z teczką

Żaneta Bagińska - Ukochana kawiarka

Orkiestra Opery na Zamku

Jerzy Wołosiuk - dyrygent

inspicjentki: Katarzyna Berowska, Maria Malinowska-Przybyłowicz

realizacja dźwięku: Jakub Skowroński, Jakub Jankowski

* Na koncert w Świnoujściu obowiązują wejściówki dostępne w kasach MDK, Amfiteatru, Muszli koncertowej oraz w Galerii Art.