powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. Finał "Lata w Teatrze"

Teatr Lalki i Aktora zakończył teatralne półkolonie w ramach projektu LATO W TEATRZE. Finał pn. wałbrzych.AR odbył się 7 lipca na Dużej Scenie Teatru.

W tym roku Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu po raz pierwszy był organizatorem LATA W TEATRZE, które jest ogólnopolską letnią akcją teatralną. Wałbrzyskie Lalki wraz z wrocławską FundacjąT: i grupą 28 dzieciaków w wieku 8 - 12 lat pracował wraz z 6 instruktorami nad przygotowaniem pokazu finałowego. - Tak naprawdę chodziło o dobrą zabawę. Motywem przewodnim naszych warsztatów było miasto czyli nasz Wałbrzych - mówi Karolina Sobolewska, jedna z prowadzących warsztaty. - Przefiltrowaliśmy wspólnie z dzieciakami miasto i połączyliśmy z ich osobistym odbiorem konkretnych miejsc - dodaje.

Podczas pracy, trwającej od 25 czerwca do 7 lipca, powstała nieznana a zarazem niezwykła historia Wałbrzycha, ukazująca miasto z zaczarowanych drzwi. Dzieciaki, sprawdzając i przyglądając się z bliska miejskim szczegółom zaczarowały Wałbrzych. Przekonały się, że ich miasto żyje, ma kształt, kolor, zapach i na dodatek mówi!

Projekt LATO W TEATRZE odbył się w ramach programu Instytutu Teatralnego, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.