powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warminsko-Mazurskie. Festiwal Dobre Miasto dla Teatru

Festiwal Dobre Miasto dla Teatru podczas Dobromiejskich Wakacji Artystycznych w lipcu i sierpniu 2018 roku.

Ideą nadrzędną festiwalu organizowanego przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście jest prezentacja różnych konwencji sztuki teatru jako płaszczyzny dialogu twórców i odbiorców wobec dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. W tegorocznym Festiwalu prezentowane będą spektakle w tradycyjnych pomieszczeniach ze sceną, niekonwencjonalnych przestrzeniach architektury miejskiej i wiejskiej, od kameralnych spektakli do dużych widowisk plenerowych. W repertuarze odnosimy się do idei teatru familijnego, który nie tylko bawi ale spełnia funkcje edukacyjne, nawiązuje do kontekstów lokalnej społeczności. Festiwal Dobre Miasto dla Teatru to przede wszystkim dobry teatr, łączący rozrywkę ze sztuką, odkrywający nowe możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym.

W sobotę, 14 lipca 2018 roku o godz.21,30 na dobromiejskim Przedmurzu przy ul. Sowińskiego zobaczymy Kijowski Teatr Uliczny Highlights z Ukrainy ze spektaklem Korowód Tańca.

Scenariusz na podstawie inscenizacji Anatolija Pietrowa i reżyseria: Oleksandr Svietlakov.

"Korowód tańca" to bardzo żywiołowy i kolorowy spektakl plenerowy zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Oryginalne, barwne kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość przedstawianych scen wciągają publiczność do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę ,w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, popdance ale także ukraińska hołubka. W niedzielę, 15 lipca również na Przedmurzu o godz.12,00 artyści z Kijowa przedstawią spektakl Wesoła bajka o smutnej królewnie, scenariusz na podstawie bajki ludowej i reżyseria: Oleksandr Svietlakov. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i Chata na Kurzej Stopce. Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z dziecięcą publicznością spektakl plenerowy dedykowany jest nie tylko dla najmłodszej widowni.

Teatr Katarynka z Gdańska przedstawi 21 lipca 2018r. o godz.12,00 w Knopinie Osadzie i o godz.15,00 w Smolajnach, humorystyczny spektakl muzyczny Morskie opowieści. Widzowie przeniosą się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs, w którym nie zabraknie akcji ratunkowej, prognozowania pogody czy nauki żeglowania. Miłośnicy Teatru przy stoliku spotkają się 29 lipca o godz.17,00 w Jesionowie i 26 sierpnia o godz.17,00 w Cerkiewniku z olsztyńskim aktorami, którzy czytając sztuki zaproszą do największego teatru wyobraźni i słowa.

Wstęp na wszystkie spektakle Festiwalu Dobre Miasto dla Teatru jest nieodpłatny. Aktualne informacje na stronie: www.ckbdobremiasto.pl