powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Pruszcz Gdański. "Bromba i inni" na Scenie Letniej

Teatr Wybrzeże zaprasza na kolejny cykl "Lekcji niegrzeczności". Tym razem na Scenie Letniej aktorzy zaprezentują "Brombę i innych" Macieja Wojtyszki w reżyserii Michała Derlatki. Część pierwsza już 8 lipca. Wstęp wolny!

AUTOR DO CZYTELNIKÓW

Szanowni Czytelnicy!

Zdaję sobie sprawę, że przekazując w Wasze ręce kilka opowiadań poświęconych istotom niezwykłym i rzadko widywanym, mogę się narazić na zarzuty. Możecie mieć do mnie pretensję, że Wy, osobiście, nigdy nie spotkaliście Fuma lub Psztymucla, nie mówiąc już o Gżdaczu czy Pciuchu.

Sądzę jednak, że lepiej jest dowiedzieć się czegoś z książki niż nie wiedzieć o tym wcale. Zresztą to, co zostało Nazwane przestaje być Nieznane. I odwrotnie.

Pragnę Was zapewnić, drodzy Czytelnicy, że i Wy sami czulibyście się bardzo niedobrze, gdybyście nie byli Nazwani. Mam nadzieję, że dzięki memu wyjaśnieniu zrozumieliście konieczność powstania tych opowiadań.

Z wyrazami szacunku Autor Maciej Wojtyszko.

REŻYSER DO WIDZÓW

Szanowni Widzowie!

Jestem w pełni świadomy, że pozwalając sobie tchnąć sceniczne życie w istoty tak niezwykłe i rzadko widywane jak Bromba, Fikander czy Kajetan Chrumps, mogę wywołać pewne kontrowersje. Możecie mieć do mnie pretensje, iż wasze osobiste wyobrażenie owych stworzeń znacząco odbiega bądź, co gorsza, nijak się ma do proponowanej przeze mnie scenicznej wizji. Sądzę jednak, iż lepiej Zobaczyć i żałować, że się zobaczyło niż nie Zobaczyć i żałować, że się nie widziało.

Pragnę was zapewnić, iż konieczność bycia Zobaczonym jest tak w przypadku bohaterów naszej opowieści jak i wszystkich innych istot - równie nagląca, nie cierpiąca zwłoki i kluczowa. Pomyślcie sobie tylko, jak czulibyście się Wy, gdyby Nikt Nigdy nie pokazał Was Nikomu, i co czulibyście gdyby to Was Nikt Nigdy nie Zobaczył?

Logicznym jest zatem, iż Psztymucle, Fumy i Pciuchy zasługują na Zobaczenie. Mam nadzieję, że dzięki mym wyjaśnieniom pojęliście konieczność powstania niniejszych form teatralnych jak i ich naglącą potrzebę bycia Zobaczonymi.

Z wyrazami oddania,

Reżyser Michał Derlatka.

REALIZATORZY

W LEKCJI występują: Justyna Bartoszewicz, Sylwia Góra-Weber, Maciej Konopiński, Jakub Nosiadek i Maciej Szemiel

Opieka artystyczna: Michał Derlatka

Oprawa dźwiękowa: Joanna Sówka-Sowińska

Inspicjent: Katarzyna Wołodźko

TERMINY

niedziela, 8 lipca, godzina 14.00

Maciej Wojtyszko

BROMBA I INNI cz. 1

reż. Michał Derlatka

--

niedziela, 22 lipca, godzina 14.00

Maciej Wojtyszko

BROMBA I INNI cz. 2

reż. Michał Derlatka

--

niedziela, 29 lipca, godzina 14.00

Maciej Wojtyszko

BROMBA I INNI cz. 3

reż. Michał Derlatka

--

niedziela, 5 sierpnia, godzina 14.00

Maciej Wojtyszko

BROMBA I INNI cz. 4

reż. Michał Derlatka

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, "bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.