powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Open call do "Collection of Lovers"

Fundacja Ciało/Umysł ogłasza open call do projektu "Collection of Lovers" Raquel André.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu sam-na-sam

17 lub 18 lipca, Warszawa

Raquel André w ramach projektu "Collection of Lovers"

"Chciałabym zaprosić Cię na spotkanie, w którym udział wezmę tylko ja i Ty, w mieszkaniu nieznanym żadnemu z nas. Zapraszam Cię do współtworzenia sytuacji fikcyjnej intymności, do określenia czym jest dla Ciebie intymność w związku dwojga ludzi. Musimy udokumentować ten moment przynajmniej jednym zdjęciem.

Kolekcja jest także wyrazem niezliczonej ilości możliwych relacji miedzy dwojgiem ludzi.

Poznanie Ciebie będzie dla mnie prawdziwą przyjemnością.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w Kolekcji - niezależnie od płci i wieku (trzeba mieć skończone 18 lat). Do samego spotkania nie będę wiedziała kto się zgłosił." Raquel André

W celu rejestracji wyślij maila na adres k.kwiatkowski@cialoumysl.pl, przekaż nam swoje dane kontaktowe (e-mail, tel., imię i nazwisko) a także wybierz preferowany dzień spotkania (środa 18.07 lub czwartek 19.07) w Warszawie. W przypadku zakwalifikowania (decyduje kolejność zgłoszeń) nasz zespół powiadomi Cię o godzinie i miejscu spotkania.

Do zobaczenia!

***

SPEKTAKL

Raquel André (Portugalia), Collection of Lovers

STUDIO teatrgaleria

21 lipca, godz. 20.00, czas trwania: 60 min., spektakl w języku angielskim

po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Peter Stamer)

możliwość kupienia książki "Collection of Lovers"

Raquel André kolekcjonuje niezwykłe rzeczy. Nic w tym dziwnego, poza tym, że obiektami jej pożądania nie są książki czy wypchane zwierzęta, ale ludzie.

W Lizbonie, Rio de Janeiro, Paryżu i Bergen artystka zebrała już 137 "kochanków", ludzi różnych narodowości i płci, z którymi w obcym mieszkaniu w ciągu godziny zbudowała fikcyjną intymność, uwiecznioną przez pamięć i fotografie. W każdym mieście, do którego artystka przyjeżdża, znajduje tych, którzy "kochają". Fotografie i szczegóły tych spotkań są treścią spektaklu, w którym artystka zastanawia się, co może oznaczać ten zbiór relacji.

Performance jest częścią projektu "Collection of Lovers (tych, którzy kochają), Collection of Collectors (tych, którzy kolekcjonują), Collection of Artists (tych, którzy tworzą), Collection of Viewers (tych, którzy są świadkami).

Raquel André (Lizbona, 1986) Performerka, aktorka, reżyserka teatralna i badaczka. Od 2010 roku rozwija własną pracę prezentowaną w Portugalii, Hiszpanii, Brazylii, na Kubie i Argentynie. Studiowała teatr w Lizbonie (Escola Superior de Teatro e Cinema, 2009) i ukończyła studia magisterskie w zakresie sztuk scenicznych w Universidade Federal do Rio de Janeiro, pod opieką naukowca-performerki Elenory Fabio. Była stypendystką Fundaço Calouste Gulbenkiana ( 2014-2016). Od 2011 roku mieszka między Rio de Janeiro a Lizboną. W 2011 roku odbyła staż w Companhia dos Atores w Brazylii i od tego czasu uczestniczyła w wielu projektach w Rio de Janeiro.

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020.