powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zachodniopomorskie. Ruszają letnie koncert operowe

W piątek w świnoujskim amfiteatrze szczecińska Opera na Zamku zainauguruje Letni Festiwal Operowy. W weekend będzie można posłuchać i zobaczyć galę operową także w pałacu w Siemczynie pod Czaplinkiem i Kołobrzegu.

Opera na Zamku zaprasza na pierwszą edycję Letniego Festiwalu, czyli cykl wyjazdowych koncertów. W ten weekend zaplanowano trzy koncerty pod nazwą "Opera na plaży. Gala operowa - benefis Wielkiego Turnieju Tenorów". W kolejny weekend w Świnoujściu i Kołobrzegu widzowie zobaczą spektakl muzyczny "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego".

Podczas piątkowej gali zabrzmią szlagiery operowe, operetkowe, musicalowe i lekkie włoskie canzonetty; te spokojne najbardziej przez melomanów cenione, i te, które swoją energią, ekspresją oraz dynamicznym rytmem podrywają z miejsca. Publiczność usłyszy ośmiu solistów, w tym zwycięzcę 20. Wielkiego Turnieju Tenorów i dwóch zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu.

Na gali wystąpią: Lucyna Boguszewska, Joanna Tylkowska-Drożdż, Victoria Vatutina, Gosha Kowalinska, Juan Pablo Dupre, Tomasz Kuk i Tomasz Łuczak. Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi dyrygent Vladimir Kiradjiev.

W kolejny weekend publiczność w Świnoujściu i Kołobrzegu zobaczy "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego". To z kolei dowcipny spektakl przyprawiony smakiem znanych arii operowych, w dressingu operetkowych szlagierów. Lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków - można przeczytać w opisie wydarzenia.

Na wszystkie wydarzenia cyklu wstęp jest wolny.