powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Ornontowice. Finał "Lata w teatrze" w weekend

7 i 8 lipca o godz. 17 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach odbędą się pokazy końcowe projektu "Lato w teatrze", organizowanego tam przez Fundację Szafa Gra pod hasłem "Misja: Ziemia".

W ciągu dwóch tygodniu ponad 30 dzieci i młodzieży pracowało nad zagadnieniami ekologii przygotowując wspólną wypowiedź artystyczną. Efekty ich pracy w formie instalacji zobaczyć można będzie dwukrotnie, w sobotę i niedzielę 7 i 8 lipca o godz. 17 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach.

"Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjncyh projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 11.edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków kultury z całej Polski - 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie realizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom. W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.