powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Wędrowny Letni Festiwal Operowy

Już jutro Opera na Zamku w Szczecinie pojawi się w świnoujskim Amfiteatrze inaugurując Letni Festiwal Operowy. W ten weekend w Świnoujściu, Siemczynie i Kołobrzegu odbędą się trzy koncerty "Opera na plaży. Gala operowa - benefis Wielkiego Turnieju Tenorów". Podczas kolejnego weekendu zobaczymy spektakl muzyczny "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego". Wstęp wolny.

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pierwszą edycję Letniego Festiwalu Operowego, który zagości w Kołobrzegu, Świnoujściu i Siemczynie, dzięki przychylności i wsparciu tamtejszych gmin i powiatów.

W ramach festiwalu pokażemy specjalnie przygotowane dwa wydarzenia. To propozycje zawierające znane szlagiery operowe i operetkowe realizowane w niebanalny sposób - lekkie, odprężające, znakomicie wpisujące się w wakacyjny nastrój i urlopową scenerię. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Wspólnie z gospodarzami zapraszamy na galę operową i spektakl muzyczny.

Opera na plaży - benefis Wielkiego Turnieju Tenorów

Podczas gali Opera na plaży zabrzmią szlagiery operowe, operetkowe, musicalowe i lekkie włoskie canzonetty - najlepsze z najlepszych z repertuaru Opery na Zamku. I te spokojne - najbardziej przez melomanów cenione, i te, które swoją energią muzyczną, ekspresją oraz dynamicznym rytmem podrywają z miejsca. Zabrzmią między innymi melodyjne, porywające dźwięki z gatunku zarzueli rodem z ognistej Hiszpanii. Usłyszymy ośmiu solistów, w tym zwycięzcę jubileuszowego, 20. Wielkiego Turnieju Tenorów i dwóch zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu .

Zapraszamy na naszą wybuchową, fascynującą mieszankę najcudowniejszych melodii na świecie - idealne zakończenie wakacyjnego wieczoru.

obsada:

Lucyna Boguszewska, Joanna Tylkowska-Drożdż, Victoria Vatutina, Gosha Kowalinska, Juan Pablo Dupré, Tomasz Kuk, Tomasz Łuczak, Zwycięzca 20. Wielkiego Turnieju Tenorów

Orkiestra Opery na Zamku

Vladimir Kiradjiev - dyrygent

prowadzenie koncertu: Andrzej Wątorski

inspicjentki: Katarzyna Berowska, Maria Malinowska-Przybyłowicz

realizacja świateł: Dawid Karolak, Paweł Kois

realizacja dźwięku: Jakub Skowroński, Jakub Jankowski

* Na koncert w Świnoujściu obowiązują wejściówki dostępne w kasach MDK, Amfiteatru, Muszli koncertowej oraz w Galerii Art.

***

Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego

"Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" to dowcipny spektakl przyprawiony smakiem znanych arii operowych, w dressingu operetkowych szlagierów. Lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków!

Mistrz Rossini już zrezygnował z operowej kariery i zaszył się w swojej kuchni. Wciąż jednak jest sławny, dlatego ciągle pukają do niego różni goście, którzy chcą zwierzyć się ze swoich problemów. W swoim piecu wyczarowuje cudowny napój. Eliksir ten czyni cuda - przywraca śpiewaczce głos, leczy rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser "na pociechę", zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji. Przepisy trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje dość nieroztropnie...

scenariusz i reżyseria: Natalia Babińska

kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk

scenografia i kostiumy: Martyna Kander

reżyseria świateł: Dawid Karolak

asystent dyrygenta: Antonina Banaś

obsada:

Tomasz Rak - Rossini

Felipe Alonso Céspedes-Sánc­hez - Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczką

Lucyna Boguszewska - Primadonna

Victoria Vatutina - Zdradzana żona / Dulcynea

Rafał Pawnuk - Zdradzany mąż / Diabeł

Tomasz Łuczak - Młodzieniec / Pan z teczką

Żaneta Bagińska - Ukochana kawiarka

Orkiestra Opery na Zamku

Jerzy Wołosiuk - dyrygent

inspicjentki: Katarzyna Berowska, Maria Malinowska-Przybyłowicz

realizacja dźwięku: Jakub Skowroński, Jakub Jankowski

* Na koncert w Świnoujściu obowiązują wejściówki dostępne w kasach MDK, Amfiteatru, Muszli koncertowej oraz w Galerii Art.