powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Sopot. Rusza 25. sezon Teatru Atelier

5 lipca koncertem Marcina Januszkiewicza "Osiecka po męsku" rozpocznie się 25. Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. W repertuarze, do 30 sierpnia, znajdą się m.in. aktorskie recitale, spektakle (m.in. premiera "Poniżej pasa" Richarda Dressera w reż. André Hübnera Ochodlo), oratorium "Pamiętnik z powstania warszawskiego" w reż. Krystyny Jandy.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej podczas Lata Teatralnego Sopot (w lipcu i w sierpniu) prezentuje premiery spektakli dramatycznych i muzycznych oraz wybitne spektakle gościnne z Polski i zagranicy. Ponadto odbywają się Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską oraz półfinały Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", które są organizowane we współpracy z Teatrem Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu. W miesiącach wiosenno - jesienno - zimowych na zaproszenia licznych instytucji kulturalnych występuje gościnnie ze swoim repertuarem w Polsce i zagranicą.

---

Marcin Januszkiewicz

"Osiecka po męsku"

koncert promujący solową płytę Artysty

W 2017 roku Marcin Januszkiewicz wygrał Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (śpiewając "Pieśń Legionów Polskich" oraz piosenkę okołowojenną "Nim wstanie dzień" Krzysztofa Komedy ze słowami Agnieszki Osieckiej). A że twórczość największej poetki piosenki noszonej przez polską ziemię była mu bliska od zawsze, bo to z jej słowami na ustach szedł jako student warszawskiej Akademii Teatralnej od sukcesu do sukcesu, jej właśnie poświęcił swój debiutancki album. Koncertowa płyta Osiecka po męsku wypełniona jest odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów i piosenek mało znanych.

Występują:

Marcin Januszkiewicz - śpiew

Jacek Kita - instrumenty klawiszowe

Łukasz Czekała - skrzypce elektryczne

Bartek Alber - gitara

Piotr Domagalski - bas

5, 6 lipca, godz. 18 i 21

***

Krystyna Prońko / Przemek Raminiak - recital

Koncert z Pianistą

Krystyna Prońko - śpiew

Przemek Raminiak - fortepian lub instrumenty klawiszowe

Największe hity i najpiękniejsze piosenki a wśród nich "Małe tęsknoty", "Jesteś lekiem na całe zło", "Biedna", "Niech moje serce kołysze ciebie do snu", standardy jazzowe takie jak "Girl From Ipanema" czy "Autumn Leaves" a także najnowsze piosenki Artystki.

7, 8 lipca, godz. 19.30