powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl "Collection of Lovers" w STUDIO

21 lipca o godz. 20.00 w STUDIO teatrgalerii odbędzie się pokaz spektaklu "Collection of Lovers" Raquel André w ramach projektu Performing Europe - sezon 2.

Portugalska artystka Raquel André kolekcjonuje niezwykłe rzeczy. Nic w tym dziwnego, poza tym, że obiektami jej pożądania nie są książki czy wypchane zwierzęta, ale ludzie. Raquel André przyjeżdża do Warszawy, aby powiększyć swoją "Collection of Lovers". W Lizbonie, Rio de Janeiro, Paryżu i Bergen zebrała już do swojej kolekcji 137 "kochanków", ludzi różnych narodowości i płci, z którymi w obcym dla nich i siebie mieszkaniu w ciągu godziny zbudowała fikcyjną intymność, zapisaną w pamięci i na fotografiach. Fotografie i szczegóły tych spotkań są treścią spektaklu, w którym artystka zastanawia się nad tym, czym jest ten zbiór relacji.

Performans jest częścią projektu Collection of Lovers (tych, którzy kochają), Collection of Collectors (tych, którzy kolekcjonują), Collection of Artists (tych, którzy tworzą), Collection of Viewers (tych, którzy są świadkami).

Jest to refleksja nad intymnością, która jest odkrywana najpierw sam na sam, a potem wzmacniana na scenie. Czego szukamy, gdy kogoś spotykamy? W e-mailu, na Facebooku, Instagramie, czy Tinderze wszyscy jesteśmy ekspertami w udawaniu intymności. Za każdym razem, gdy otwierają się drzwi dla nowego kochanka, Raquel André zanurza się w otchłań, w której rzeczywistość i fikcja łączą się ze sobą. Ta obsesyjna kolekcjonerka, trzyma się momentów każdego spotkania, z których buduje osobliwą kolekcję, efemeryczną i nieskończoną. - mówi Edyta Kozak, kuratorka projektu.

***

Spektakl "Collection of Lovers" - Raquel André

21 lipca (sobota), STUDIO teatrgaleria,

g. 20.00, 60 min., Bilety 30/20 zł

Po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Peter Stamer), możliwość kupienia książki "Collection of Lovers".

Informacja o naborze do udziału w polskiej cześć projektu ogłoszona zostanie wkrótce.

***

Performing Europe - sezon 2, Warszawa, 16-24 lipca

W ramach drugiego sezonu Performing Europe Fundacja Ciało/Umysł zaprasza do odkrywania nowych prac artystów sieci advancing performing arts project.

Peter Stamer (Niemcy) "Tworzymy Centrum Tańca"- laboratorium wyobraźni

16-20.07., g. 10.00-16.00 - labolatorium wyoraźni

21.07., godz. 19.00 - otwarty pokaz pracy

Raquel André (Portugalia) "Collection of Lovers"

21.07., godz. 20.00 - spektakl

Cláudia Dias ( Portugalia) - "TUESDAY: ALL THAT IS SOLID MELTS INTO AIR"

24.07., godz. 19.00

***

Performing Europe - sezon 2

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Współorganizator: STUDIO teatrgaleria

Partner: apap, Warsaw Dance Department, u-jazdowski

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa - apap (Advancing Performing Arts Project) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej na www.cialoumysl.pl